finalfazda

W meczu finałowym turnieju o Mistrzostwo II ligi nowotarżanie przegrali 3:4 z KTH Krynicą.

Po pierwszych 20 minutach to Gazda prowadził 1:0 po trafieniu z 12 min. Krzysztofa Sulki. W końcówce tej odsłony nowotarżanie złapali jednak dwie kary. Drugą tercję rozpoczęli więc w podwójnym liczebnym osłabieniu i po 49 sekundach stracili bramkę, a w 26 min i 30 min. kolejne dwie. W trzeciej tercji Podhalanie ruszyli w pościg i w 46 min, po golu autorstwa Grzegorza Pajerskiego, złapali kontakt. Kryniczanie odpowiedzieli jednak po 4 minutach. Co prawda w 57 min, Kacper Kos zdobył dla Gazdy gola numer trzy, ale na doprowadzenie do remisu już czasu nie starczyło

- Mamy niedosyt, to na pewno. W dużym stopniu o porażce zadecydowały kary łapane w tercji ataku i fakt, że w drugiej tercji przy wyniku 2:4, oddaliśmy ledwie dwa celne strzały na bramkę przeciwnika. Szkoda, że nie udało się zakończyć fajnego w naszym wykonaniu sezonu, tytułem mistrzowskim, ale myślę że patrząc na poprzednie sezony, ten wynik to duże osiągnięcie – podsumował gracz Gazdy, Dominik Cecuła.

Indywidualne wyróżnienie trafiło do rąk Dawida Gruszki, którego wybrano najlepszym bramkarzem turnieju finałowego.

Infinitas KTH KH Krynica – Gazda Team Nowy Targ 4:3 (0:1, 3:0, 1:2)

Bramki: 0:1 Sulka12 ,1:1 Tomasiak (D. Bulanda) 21, 2:1 Krok (Gawlik, Porosło) 26, 3:1 Bryła (Majoch, Kruczek) 30, 3:2 Pajerski (Podlipni, Kos) 46, 4:2 Majoch 50, 4:3 Kos (Jastrzębski, Sulka) 57.

Gazda: Gruszka – Szumal, Plewa, Kos, Podlipni, Pajerski – Cecuła, Sięka, Kmiecik, Jastrzębski, Sulka – Zych, D. Olchawski – Wielkiewicz, B. Olchawski, Huzior oraz Garb.