YIP00346

PIŁKA NOŻNA. Jutrzenka Giebułtów to kolejny rywal, z którym uporali się w rozgrywkach grupy IV 3 ligi piłkarze Podhala Nowy Targ. Nowotarżanie wygrali 2:1 i tym samym do 11 powiększyli liczbę kolejnych meczów bez ligowej porażki. Była to też trzecia z rzędu wygrana podopiecznych Marcina Zubka.

Trener Podhala Nowy Targ ostatnimi czasu lubi zaskakiwać przy zestawieniu wyjściowej „jedenastki”. Nie inaczej było i tym razem. W bramce Podhala Macieja Styrczulę zmienił Bartosz Matoga.

Od samego początku inicjatywa była po stronie  nowotarżan, którzy w pierwszej połowie udokumentowali to dwoma golami. W 13 minucie Rafał Surmiak przy linii końcowej w polu karnym Jutrzenki odebrał piłkę jednemu z rywali, wyłożył ją Patrykowi Serafnowi, a ten popisał się precyzyjnym uderzeniem. W 28 minucie Dawid Dynarek uderzył z rzutu wolnego, piłkę podbił jeszcze Sławomir Zaszczuk i ta wpadła za plecy Mateusza Maciejowskiego. W międzyczasie świetną interwencją popisał się Matoga, końcówkami palców parując na rzut rożny strzał Michała Ślaskiego.

W drugiej połowie Podhale seryjnie stwarzało sobie kolejne bramkowe okazje, ale grzeszyło nieskutecznością. Inna sprawa że świetną partię w bramce Jutrzenki rozgrywał Maciejowski, który zatrzymał m.in. uderzenia Dynarka, Macieja Tonii i Wojciecha Kobylarczyka. Gola powinien zdobyć także Michał Grunt, który miał ku temu aż trzy okazje. Dwa razy spudłował z najbliższej odległości, a raz nie sięgnął piłki, będąc tuż przed bramką. W 85 minucie nowotarżanie zostali skarceni za nieskuteczność. Po błędzie Maksymiliana Tkocza gola kontaktowego dla gospodarzy zdobył Mateusz Kubiak. Podopieczni Marcina Zubka zafundowali sobie więc nerwową końcówkę, ale koniec końców utrzymali jedno bramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego i wciąż mogą szczycić się mianem niepokonanych w rundzie wiosennej.

Jutrzenka Giebułtów – Podhale Nowy Targ 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 P. Serafin 13, 0:2 Dynarek 28, 1:2 Kubiak 85.

Jutrzenka: Maciejowski – Iwanicki, D. Serafin (46 Silczuk), Kaczor, Zawadzki – Pietrzyk (46 Ceglarz), Ślaski, Jeż (46 Kubiak), Zaszczuk, Litewka – Kozioł.

Podhale: Matoga – Janso, Dynarek, Jeziorski, Tkocz, Tonia – P. Serafin (67 Kobylarczyk), Mianowany, Surmiak (57 Bryja), Palacz (67 Molis) – Lepiarz (57 Grunt).

Sędziował: Konrad Tomczyk.

Żółte kartki: Palacz, Tkocz.