pilka logo

W sobotnich meczach 19 kolejki podhalańsko-limanowskiej ligi okręgowej Jarmuta pokonała Ujanowice, a Szaflary zwycieżyły w Mszanie Dolnej.

AKS Ujanowice – Jarmuta Szczawnica  3:5 (0:2)

Bramki dla Jarmuty: Wiercioch 33, 40, Weber 50, 61, Pietrzak 59,

Jarmuta: Olchawa – Drożdż (77 Hryc), Bobak, Boczoń, Janc (70 Jurek) – Weber, Michałczak, Pietrzak, Kuziel (83 Latawiec), Barnaś – Wiercioch (80 Pichnarczyk)

Jak padły bramki?

0:1 33 min – płaskie dośrodkowanie w pole karne Pietrzaka z prawej strony, Wiercioch wbiega na pierwszy słupek, ubiega obrońców i pakuje piłkę do bramki.

0:2 40 min – firmowa akcja Jarmuty. Pietrzak ze środka na prawo do Webera, ten w pole karne, główkuje Kuziel, piłka odbija się od poprzeczki, ale dobitka Wierciocha już trafia do celu.

1:2 45 min – dosłownie ostatnia akcja pierwszej płowy, po której arbiter już nawet nie wznowił gry. Po rzucie rożnym jeden z zawodników gospodarzy trafia głową z bliska do bramki Jarmuty.

2:2 47 min - w dużym zamieszaniu przed bramką Jarmuty, jeden z zawodników wpycha piłkę za plecy Olchawy.

2:3 50 min – szybka odpowiedź Jarmuty. Pietrzak z Wierciochem rozklepali defensywę gospodarzy, a akcję sfinalizował Weber.

2:4 59 min – Pietrzak tym razem sam załatwia sprawę i z prawej strony pola karnego precyzyjnie uderza.

2:5 61 min – kontratak Jarmuty. Wiercioch wzdłuż linii bramkowej dogrywa do Webera, który z bliska dopełnia formalności.

3:5 89 min - moment dekoncentracji bloku defenswynego Jarmuty i gospodarze na otarcie łez zdobywają trzecią bramkę. 

Turbacz Mszana Dolna – LKS Szaflary 1:4 (0:1)

Bramki dla Szaflar: F. Kamiński 40, 50, 80, Hreśka 89.

Szaflary: R Gawron – Hreśka, Jarkiewicz, Rzepka, Jędrol (55 Hryc) – Marek (65 Haręza), Kasperek, K. Kantor (74 Majerczyk), Lubelski, Truty – F. Kamiński.

Jak padły bramki ?

0:1 40 min – faulowany w polu karnym był Lubelski, a karnego na gola zamienił F. Kamiński. Co prawda jego intencje wyczuł bramkarz Turbacza, ale uderzenie było na tyle mocne że nie sięgnął futbolówki.

0:2 50 min – daleka piłka od Gawrona trafia do F. Kamińskiego, ten po przyjęciu piłki uderza technicznie w dalszy róg bramki.

0:3 80 min – F. Kamiński kompletuje hat-tricka. Tym razem popisuje się efektownym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Bramkarz tylko odprowadził piłkę wzrokiem do bramki. 

1:3 87 min - karny dla gospodarzy. Wacławik wygrywa pojedynek z Gawronem. 

1:4 89 min - centra z rożnego Lubelskiego i Hreśka celną "główką" pieczętuje wygraną swojego zespołu.