YIP08614

Nowy Targ jest gospodarzem turnieju finałowego Mistrzostw Polski seniorek w unihokeju. Biorą w nim udział 4 najlepsze zespoły po sezonie zasadniczym. W sobotnim półfinale unihokeistki MMKS Podhala Nowy Targ pokonały po zaciętym boju PUKS Trzebinię. Przeciwnikiem nowotarżanek w niedzielnym finale będzie zwycięzca drugiej pary półfinału: Osowa Gdańsk – Jedynka Trzebiantów.

MMKS Podhale Nowy Targ – PUKS Trzebinia 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)

Bramki: 0:1 Gurgul 10, 0:2 samobójcza 12, 1:2 Szewczyk 13, 2:2 Osmala 17, 3:2 Pysz 39, 3:3 Gurgul 45, 4:3 Cyrwus 48.

Podhale: Hobot - Timek Dziadkowiec, Szewczyk, Kowalczyk, Pysz, Mamak, Gajewska, Pudzisz, Osmala, Filak, Cyrwus, Bobrowska.

Nowotarżanki ospale weszły w mecz, wskutek czego już po 12 minutach przegrywały 0:2. Najpierw efektowną akcję zakończoną strzałem w „okienko” przeprowadziła Patrycja Gurgul, a po chwili pechowa interwencja jednej z nowotarżanek zakończyła się samobójczym trafieniem. Góralki w porę się jednak przebudziły i jeszcze przed pierwszą w meczu przerwą straty odrobiły. Gol kontaktowy był dziełem precyzyjnego strzału Justyny Szewczyk, a autorem bardzo efektownej bramki na 2:2 była Anna Osmala.

Druga tercja wyrównana, z sytuacjami z obu stron. Padł w niej jednak tylko jeden gol i to w samej końcówce. Przytomne podanie Osmali do Gabrieli Pysz sprawiło że to gospodynie pierwszy raz w tym spotkaniu objęły prowadzenie.

W ostatnich 20 minutach to przyjezdne ruszyły w pościg i w 45 minucie ponownie Gurgul dała im powody do radości. I tym razem riposta Podhala była szybka. W 48 minucie kolejne precyzyjne dogranie Osmali, tym razem celnym strzałem sfinalizowała Aleksandra Cyrwus.

Trzebinianki miały jeszcze 12 minut by doprowadzić przynajmniej do dogrywki, ale Podhalanki skutecznie odparły ataki przeciwnika i zameldowały się w finale.