YIP09074

PIŁKA NOŻNA. W 38 kolejce spotkań rozgrywek o mistrzostwo grupy IV 3 ligi piłkarze Podhala Nowy Targ podzielili się na własnym stadionie punktami z Orlętami Radzyń Podlaski. Mecz zakończył się remisem 1:1

Już pierwszy celny strzał dał gościom w tym meczu prowadzenie. W 10 minucie z prawej strony Daniel Kleber na wysokości pola karnego zagrał przed bramkę Podhala, a tam Arkadiusz Maj ubiegł obrońców, uderzył bez przyjęcia i Maciej Styrczula nie zdążył z interwencją.

W 27 minucie goście mieli znakomitą sytuację by podwyższyć wynik. Po nieporozumieniu w szeregach defensywy Podhala ponownie Maj znalazł się sam przed Styrczulą, ale nie trafił nawet w bramkę. W odpowiedzi z linii pola karnego uderzył Patryk Serafin i Maksymilian Ciołek, efektowną paradą sparował piłkę na rzut rożny. W 40 minucie Serafin zrewanżował się bramkarzowi Orląt, i po dograniu Macieja Tonii z wyrównał strzałem z okolic środka pola karnego.

Po zmianie stron z początku inicjatywa była po stronie – mających nóż na gardle - przyjezdnych. Już pierwsza akcja po wznowieniu gry mogła im dać gola numer dwa. Arkadiusz Lewiński w ostatnim momencie zdjął jednak piłkę z nogi – będącego metr przed bramką Podhala - Maja. W 65 minucie przyjezdni w jednej akcji mieli dwie bramkowe okazje. Najpierw Michał Kobiałka uderzał z 7 metra, ale trafił w… Maja, ten przejął piłkę odwrócił się z nią, oddał strzał i ostemplował poprzeczkę. W 72 minucie to Podhale mogło, a nawet powinno wyjść na prowadzenie, gdyby więcej zimnej krwi wykazał Piotr Bryja. W 82 minucie Michał Sobek sfaulował we własnym polu karnym Kacpra Wiatraka. Arbiter wskazał na rzut karny. Styrczula wyszedł jednak zwycięsko ze starcia z Kobiałką. Od 86 minuty przyjezdni grać musieli w liczebnym osłabieniu po tym jak z boiska w konsekwencji dwóch żółtych i tym samym czerwonej kartce wyleciał Pavel Chaliadka. W 89 minucie Orlęta od utraty gola uratował Norbert Myszka, który na linii bramkowej zatrzymał strzał Serafina.

Po końcowym gwizdku sędziego goście padli na murawę niczym rażenie prądem. Dla nich ten wynik oznaczać może pożegnanie z 3 ligą.

NKP Podhale Nowy Targ – Orlęta Radzyń Podlaski 1:1  (1:1)

Bramki: 1:0 Maj 10, 1:1 Serafin 40.

Podhale: Styrczula – Bryja (74 Sobek), Lewiński, Dynarek, Tkocz, Tonia – Budinsky (61 Nawrot), Mianowany, Kobylarczyk (61 Molis), Serafin – Grunt (46 Burnat)

Orlęta: Ciołek – Chyła, Szymala (66 Kuźma), Myszka, Sastre – Kobiałka, Chaliadka, Maj, Rycaj, Filipowicz (66 Wiatrak) – Kleber (84 Idzikowski).

Sędziował: Rafał Szydełko.

Żółte kartki: Dynarek – Myszka, Chaliadka, Filipowicz.

Czerwona kartka: Chaliadka 86 (za drugą żółtą)