YIP00761

Spotkanie Limanovi Limanowa z Wierchami Rabka zainaugurowało 29 kolejkę spotkań grupy wschodniej IV ligi. Po zaciętym starciu wygrali rabczanie 3:2

Do przerwy prowadziły Wierchy po golu z 7 minuty. Akcje zainicjował Maciej Banik, który wygrał pojedynek jeden na jeden z obrońcom Limanovii, po czym dograł piłkę do Otręby, który oddał precyzyjny i skuteczny strzał W 65 minucie wyrównał Tokarz, strzałem z 8 metrów.

W 80 minucie Wierchy odzyskały prowadzenie. Po kontrataku Pazurkiewicz dośrodkował na dalszy słupek, a Głowa.. głową trafił do bramki gospodarzy. Odpowiedź Limanovii przyszła po pary minutach, ale to do Wierchów należało ostatnie słowo w tym spotkaniu.

W doliczonym czasie gry Michał Banik popisał się świetną, indywidualną akcją. Niemal od połowy boiska prowadził piłkę, mijał kolejnych rywali a gdy był już w polu karnym, sprytną podcinką nad bramkarzem, skierował futbolówkę do bramki.

- Zaczęliśmy ospale, ale z czasem się rozkręciliśmy. W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze 2-3 sytuację na to by podwyższyć prowadzenie. Nie udało się. Po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze, ale najważniejsze, że to my wyprowadziliśmy decydującą akcję – ocenił trener Wierchów, Sebastian Świerzbiński.

Limanovia Limanowa – Wierchy Rabka – Zdrój 2:3 (0:1)

Bramki dla Wierchów:  Otręba 7, Głowa 80, Michał Banik 90+2.

Wierchy: Żhuk – Misiura (46 Derek), Topór, Myrda, Kościelniak, Zubek, Dudek, Czubin, Otręba (46 Michał Banik), Pazurkiewicz, Maciej Banik (65 Głowa)