IMG 1546

Piłkarze Podhala Nowy Targ remisem 2:2 na własnym stadionie ze Stalą Stalowa Wolą zakończyli – na 7 miejscu - sezon 2020/2021 w rozgrywkach grupy IV 3 ligi.

Tym meczem z drużyną Podhala pożegnali się trener Marcin Zubek oraz kierownik Arkadiusz Marczyk. Obaj zrezygnowali ze swoich funkcji. Niestety nikt z zarządu klubu nie pofatygował się aby przynajmniej symbolicznym gestem podania ręki, podziękować obu panom kilka lat pracy na rzecz klubu. To też dobitnie pokazuje, jaka atmosfera ostatnimi czasy panowała w klubie.

Pierwsza połowa nie obfitowała w bramkowe okazje. Niemniej Podhalu udało się wyjść na prowadzenie. W 23 minucie Patryk Serafin w polu karnym Stali zakręcił obrońcami po czym oddał skuteczny strzał. Goście najbliżej zdobycia bramki przed przerwą byli w 41 minucie. Po strzale Bartosza Wiktoruka, zmierzającą do bramki piłką w ostatnim momencie zablokował Arkadiusz Lewiński.

W 79 minucie goście zdołali wyrównać, po pięknym strzale z dystansu rezerwowego Davida Hascaka. Gospodarze jednak błyskawicznie – bo po niespełna trzech minutach – odpowiedzieli trafieniem Dawida Dynarka, który przejął zagraną z rzutu rożnego piłkę i mocnym uderzeniem pokonał Tomasza Wieteche. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych. W 88 minucie Bartosz Matoga staranował w polu karnym Wiktoruka i arbiter wskazał na rzut karny, wykorzystany przez Michała Mistrzyka.

NKP Podhale Nowy Targ – Stal Stalowa Wola 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Serafin 23, 1:1 Hascak 79, 2:1 Dynarek 82, 2:2 Mistrzyk 88 - karny.

Podhale: Matoga – Tonia, Dynarek, Lewiński, Lepiarz (85 Palacz), Sutmiak – Serafin, Kobylarczyk, Mianowany, Molis (60 Budinsky) – Burnat (60 Wydra)

Stal: Wietecha – Waszkiewicz, Korolski, Conde, Zięba (80 Stępniowski) – Mistrzyk, Wiktoriuk, Płonka (68 Hascak), Pietrzyk, Jopek – Drobot.

Sędziował: Daniel Detka. Żółte kartki: Surmiak – Mistrzyk, Wiktoruk, Conde.