mmkspodhaleunihokej

Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Podhale Nowy Targ nie zgłosił się do rozgrywek ekstraklasy kobiet w unihokeju w sezonie 2021/2022. Powód? Braki kadrowe i finansowe.

Jest to decyzja o tyle zaskakująca, że w sezonie 2020/2021 nowotarżanki po sześciu latach odzyskały tytuł Mistrzyń Polski, pokonując w finale 5:4 Jedynkę Trzebiatów.

- Podjęliśmy ją wspolnie z dziewczynami – mówi trener MMKS Podhala Arkadiusz PyszZłożyło się na to kilka powodów. Pierwszy to problemy kadrowe. Część dziewczyn skończyła średnią szkołę i wybiera się na studia poza Nowym Targ, co automatycznie wykluczyłoby ich z treningów. Są też dziewczyny, które założyły już rodzinę i jej chcą się poświęcić. Sprawy finansowe też nie były bez znaczenia. Związek nie pomaga. Koszta udziału w lidze rosną. Miasto podniosło nam o 100 procent cenę wynajmu hali. Pieniędzy zawsze było mało, a teraz byłoby ich jeszcze mniej. Dlatego, biorąc pod uwagę te wszystkie rzeczy, uznaliśmy że nie ma sensu robić coś na siłę. Skupimy się na pracy z młodzieżą. Najprawdopodobniej wystartujemy w dwóch kategoriach: junior młodszy i młodzik. A co będzie dalej, czas pokaże – wyjaśnił szkoleniowiec.

Wygląda więc na to, że przynajmniej na najbliższe lata Nowy Targ znika z mapy polskich klubów seniorskich w kategorii kobiet. Przypomnijmy, że po sezonie 2019/2020 z rozgrywek wycofały się Góralki.