4ee09ee29b78adcb7496636a80b2b92b

Hokej. W swoim drugim meczu sparingowym hokeiści KH Podhale Nowy Targ przegrali w rzutach karnych w Sosnowcu z Zagłębiem.

Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem remisowym 3:3. Podhale dwukrotnie obejmowało prowadzenie. W obu przypadkach nowotarżanie wykorzystali grę w podwójnej liczebnej przewadze, a do bramki Zagłębia trafił dwukrotnie Bartłomiej Neupauer. Przy drugim trafieniu asystował mu Marcin Kolusz, dla którego było to pierwsze spotkanie po powrocie do Nowego Targ. Gospodarze straty odrobili i to z nawiązką. W 53 min na prowadzenie 3:2 sosnowiczan wyprowadził Jarosław Rzeszutko. To jednak do „Szarotek” należało ostatnie słowo. 8 sekund przed końcem wyrównał, kolejny wracający do zespołu Czech, Tomas Franek. 

W dogrywce wynik się nie zmienił. Rzutu karne lepiej wykonywali sosnowiczanie. Dla Podhala trafił jedynie Gleb Bondaruk. Swoich szans nie wykorzystali Neupauer, Kolusz, Pawieł Nowożyłow i Damian Tomasik.

W składzie Podhala zagrał Jakub Michalski, który nosił się z zamiarem wyjazdu do USA, ale na tę chwilę zostaje w Nowym Targu i trenuje z drużyną Andrieja Gusowa. Zabrakło za to kontuzjowanego Bartłomieja Wsoła.

- Generalnie jestem zadowolony z postawy zespołu. Nie mam nic do zarzucenia chłopakom w kwestiach zaangażowania. W mojej opinii byliśmy lepszym zespołem. Stworzyliśmy sobie dużo więcej klarownych okazji, ale znów zawiodła nas skuteczność. Powinniśmy to spotkanie wygrać w regulaminowym czasie gry – ocenił szkoleniowiec Podhala, Andriej Gusow.

Kolejne dwa mecze sparingowe „Szarotki” miały grać ze słowackim HK Poprad. We czwartek spotkanie miało odbyć się w Nowym Targu, a pięć dni później w Popradzie. Ostatecznie jednak mecze nie dojdą do skutku.

- Szukamy w to miejsce sparingpartnera. Jeżeli się nie uda, zagramy grę wewnętrzną – mówi Gusow.

27 sierpnia zaplanowany jest sparing z GKS Katowice.

Zagłębie Sosnowiec - Tauron Podhale Nowy Targ 4:3 po karnych (0:0, 0:1, 3:2, d. 0:0). Karne: 2:1

Bramki: 0:1 Neupauer (24:29, 5/3), 1:1 Nahunko (46:25, 5/4), 1:2 Neupauer - Kolusz (47:23, 5/3), 2:2 Kozłowski - Selutin (50:40), 3:2 Rzeszutko - Przygodzki, Nahunko (52:16), 3:3 Franek - Bryniczka (59:52)

Podhale: Polak - Kolusz, Mrugała; Bondaruk, Neupauer, Nowożyłow - Szurowski, P. Wsół; F. Kapica, Bryniczka, Franek - Tomasik, Michalski; Wielkiewicz, Słowakiewicz, Worwa - Sulka, Kamieniecki; Bochnak, Majoch, Siuty.