IMG 1114

… wylał się na graczy Watry Białka Tatrzańska. Po 3 z rzędu zwycięstwach, w 4 kolejce białczanie przegrali na swoim boisku 2:4 z Kolejarzem Stróże.

Bezwzględnie bohaterem meczu był Szymon Gruca. Napastnik gości – który latem był w kręgu zainteresowań Watry – w pierwszych 15 minutach zaliczył klasycznego „hat-tricka”. W 3 min sfinalizował składną akcję swojego zespołu, w 7 min przejął piłkę zagraną z głębi pola, „nawiną” obrońce i oddał strzał (futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od Maciasza), a w 15 min znów wygrał pojedynek 1 na 1 z obrońcą i ze stoickim spokojem pokonał Kudłę. W międzyczasie swoje okazje miała Watra. W 11 minucie po rożnym „główkował” Klisiewicz, ale bramkarz Kolejarza zatrzymał piłkę na linii bramkowej. Z kolei w 13 minucie po świetnym podaniu Łukasza Młynarskiego, Dawid Surma znalazł się w sytuacji sam na sam z Lepuckim, którego próbował przelobować, ale nie trafił w bramkę.

Druga połowa zaczęła się od gola numer cztery dla gości, tym razem autorstwa Jakubowskiego, który wykorzystał błąd w wyprowadzeniu piłki przez Watrę. 3 minuty później to gospodarze cieszyli się z gola, za sprawą efektownego uderzenia w górny róg Patryka Grądziela. Gospodarze rzucili się w pościg i …. zmarnowali dwa rzuty karne. Najpierw Surma, a potem Klisiewicz przegrali pojedynki z Lepuckim. W końcówce Watra zdołała już tylko zmniejszyć rozmiary porażki, po drugim w meczu trafieniu Grądziela.

Watra Białka Tatrzańska – Kolejarz Stróże 2:4 (0:3)

Bramki: 0:1 Gruca 3, 0:2 Gruca 7, 0:3 Gruca 15, 0:4 Jakubowski 54, 1:4 Grądziel 56, 2:4 Grądziel 84.

Watra: Kudła – Uwakwe, Maciasz, Ł. Młynarski, Sławecki – Klóska (79 Łukaszczyk), Surma (66 Kuc), Drozd (46 Grądziel), Masłowski, Dudek (79 Kurnyta) – Klisiewicz (79 M. Młynarski).

Kolejarz: Lepucki – Buk, Lizon, Petryla, Bąk – Krok (84 J.Matusik), M. Matusik (80 Walicki), Ogorzałek, Jakubowski (88 Niepsuj), Gruca – Przetacznik (55 Dudek).