YIP08483

HOKEJ. W inaugurującej 14 kolejki Polskiej Hokej Ligi spotkaniu hokeiści Podhala Nowy Targ ulegli w Sanoku gospodarzom 2:7.

Lista kontuzjowanych w obozie Szarotek wydłużyła się o nazwiska Fabiana Kapicy, Tobiasza Kapicy i Jakuba Michalskiego. Do gry wrócił za to Filip Wielkiewicz.

Pierwsza tercja jeżeli chodzi o przebieg gry wyrównana, ale przegrana przez Podhale. Wynik meczu gospodarze otwarli w 10 minucie wykorzystując – przeciwnie niż nowotarżanie – pierwszą w meczu liczebną przewagę. Na listę strzelców wpisał się Fin Sami Tamminen, który miał na tyle czasu i swobody, że precyzyjnie przymierzył tuż pod poprzeczkę bramki „Szarotek”. Gol na 2:0 sanoczan był zasługą dwójki innych Finów. Po świetnym dograniu Sami Jekunena, Pawła Bizuba pokonał Toni Hentonnen. 38 sekund po drugim golu dla gospodarzy, z pierwszej bramki cieszyli się nowotarżanie, po kontrataku sfinalizowanym przez Jakuba Worwę.

Druga tercja zaczęła się od wyśmienitej okazji na gola wyrównującego dla Podhala. Gleb Bondaruk przegrał jednak starcie jeden na jeden z Patrikiem Spesnym. W kolejnych fragmentach tej odsłony zaznaczyła się przewaga sanoczan, udokumentowana kolejnymi dwoma golami. W 23 minucie gospodarze po raz drugi wykorzystali w tym meczu grę 5 na 4 i na listę strzelców wpisał się debiutujący w ich barwach Rosjanin Alexander Mokszancew. Nienajlepiej w tej sytuacji zachował się Bizub i po chwili w bramce Podhala pojawił się Oskar Polak. Zaczął on od świetniej interwencji po strzale Tamminena, ale w kolejnej sytuacji już nie zdołał zatrzymać uderzenia Hentonnena.

W 47 minucie na 5:1 podwyższył Jakub Bukowski, który zaskoczył Polaka uderzeniem zaraz po wygranym w tercji Podhala „buliku” przez Hentonnena. W 50 minucie z drugiego w meczu gola cieszyli się nowotarżanie. Debiutanckie trafienie w barwach „Szarotek” zaliczył Dawid Majoch, który z bliska dobił strzał Damiana Szurowskiego. Riposta sanoczan była błyskawiczna, bo już po 34 sekundach Bukowski sfinalizował kontratak swojego zespołu.Ten sam zawodnik sekundę przed koncem meczu, skompletował hat-trick i tym samym przypieczętował wygraną gospodarzy.

Ciarko STS Sanok – Tauron Podhale Nowy Targ 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)

1:0 Tamminen – Sawicki, Marva (9:16, 5/4)
2:0 Hentonnen – Jekunen, Hamalainen (16:58)
2:1 Worwa – Słowakiewicz, Wielkiewicz (17:36)
3:1 Mokszancew – Sawicki, Tamminen (22:32, 5/4)
4:1 Hentonnen – Hamalainen, Bukowski (25:56)
5:1 Bukowski – Hentonnen (46:11)
5:2 Majoch – B. Wsół, Szurowski (49:27)
6:2 Bukowski – Sawicki, Jakunen (50:01)
7:2 Bukowski – Hentonnen (59:59)

Podhale: Bizub (od 22:32 Polak) – Tomasik, Mrugała, Kolusz, Bryniczka, Bondaruk – P. Wsół, Sulka, Bochnak, Majoch, B. Wsół – Vorlab, Szurowski, Worwa, Słowakiewicz, Wielkiewicz oraz Kamieniecki, Saroka, Malasinski, Siuty.