aaa unihokkkej

UNIHOKEJ. W weekend odbędą się kolejne mecze półfinałowe w ramach rozgrywek unihokejowej ekstraklasy seniorów. Oba nowotarskie zespoły podejmą rywali na swoim parkiecie. Mistrz Polski Madex Górale zmierzą się z Absolwentem Siedlec, a wicemistrz Worwa Szarotka z MUKS Zielonką.

Po pierwszych meczach rozegranych przed trzema tygodniami w dużo korzystniejszej sytuacji są obrońcy tytułu. Łatwa wygrana w Siedlcu (9:3) stawia ich w roli zdecydowanego faworyta w meczu sobotnim, w którym nowotarżanie powinni przypieczętować awans do finału. Nikt raczej nie przewiduje aby dzień później była konieczność rozegrania w tej parze, trzeciego, decydującego meczu (w półfinale gra się bowiem do dwóch zwycięstw – przyp. mz).

- Mam nadzieję, że podtrzymamy nasza serie wygranych i zakończymy tę rywalizację w dwóch spotkaniach. Przystąpimy do tego spotkania niemalże w optymalnym składzie. Zabraknie jedynie Patryka Wronki. Nastawienie też mamy optymistyczne. Jedyne to czym możemy sie martwic to tym, że przez okres świąt nie mieliśmy możliwości korzystania z sali i tak naprawdę nasza forma jest dla nas samych niewiadomą. Od samego początku musimy być skoncentrowani i w żadnym wypadku nie możemy zlekceważyć Absolwenta – uważa gracz Górali Piotr Kostela.

Dużo wyżej poprzeczka zawieszona jest przed unihokeistami Szarotki. Przegrana 5:10 w pierwszym meczu w Zielonce sprawiła, że najbardziej utytułowany klub w Polsce znalazł się ciężkiej sytuacji i do sobotniego meczu w Nowym Targu przystąpi z przysłowiowym nożem na gardle.

Na pewno jest to jednej z trudniejszych momentów w historii klubu, ale wierzę, że poradzimy sobie. Mobilizacja w naszych szeregach jest duża. Ten mecz w Zielonce był bardzo zły w naszym wykonaniu. Ciężko po nim trenowaliśmy, aby to drugi raz się nie powtórzyło. Kluczem do sukcesu będzie przede wszystkim konsekwentna gra w defensywie. To był nasz największy mankament. Proste, niewymuszone straty i błędy w kryciu kosztowały nas utratę kolejnych goli. Tego musimy się wystrzegać. Co do składu to na pewno nie zagra u nas zawieszony Kacper Luberda. Dojdzie za to Konrad Stypuła – twierdzi kapitan Szarotki Lesław Ossowski.

Mecze odbędą się na hali sportowej na Niwie w Nowym Targu, według terminarza: sobota: Szarotka – Zielonka (godzina 17), Górale – Absolwent (godz. 20) i ewentualnie niedziela: Szarotka – Zielonka (godz. 10), Górale – Absolwent (godz. 12)