aaaa wiatr dz

UNIHOKEJ. W Kębłowie został rozegrany Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski w Unihokeju Juniorek Młodszych. Świetnie spisały się w nim zawodniczki UKS Wiatr Ludźmierz, które awansowały do finału z pierwszego miejsca. Nie powiodło się za to drużynie MMKS Podhale Nowy Targ, która turniej zakończyła dopiero na pozycji szóstej.

Zwycięstwo drużyny z Ludźmierza to sporego kalibru niespodzianka. Podopieczne trenera Artura Kasperka były bowiem najmłodszą drużyną w turnieju. W pięciu spotkaniach Wiatr odniósł cztery zwycięstwa ogrywając: 2:1 PUKS Trzebinia (zwycięski gol padł 3 sekundy przed końcową syreną), 6:5 Spartakusa Sicienko, 2:1 Junior Kębłowo oraz 4:1 Fenomen Babimost. Ludźmierzanki przegrały jedynie 0:5 z drużyną Podhala, ale dla nowotarżanek to zwycięstwo na nie wiele się zdało, bowiem w pozostałych czterech meczach wywalczyły one ledwie punkt, remisując 2:2 z Trzebinią.

Zwycięska drużyna Wiatru grała w składzie: Klaudia Jachymiak, Marta Chowaniec, Joanna Ulman, Monika Bryniarska, Kamila Podczerwińska, Karolina Radecka, Joanna Dynda, Maria Ulman, Martyna Panek, Anna Grela, Weronika Truty, Paulina Hrapkiewicz. Z zespołem była również kontuzjowana Aleksandra Jachymiak.

- Ciężka, systematyczna praca dziewcząt i trenera Artura Kasperka przynosi efekty. Najważniejsze jest to, że tworzą super rozumiejący się zespół na boisku i poza nim. Najlepszą zawodniczką została wybrana Asia Ulman, ale w moim odczuciu każda z dziewcząt zasługuje na takie samo wyróżnienie – podkreślił szczęśliwy prezes UKS Wiatr Edward Pazdur.