aaaa zak-pora

PIŁKA NOŻNA. Po raz drugi na przestrzeni tygodnia piłkarze Porońca Poronin w góralskich derbach pokonali drużynę KS Zakopane. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie 3:1 w Pucharze Polski, tym razem poronianie ramach wiosennej kolejki spotkań rozgrywek grupy wschodniej IV ligi, zwyciężyli w hokejowych rozmiarach 9:0!

Tą wygraną piłkarze z Poronina sprawili prezent swojemu szkoleniowcowi Tomaszowi Rogal, który w dniu meczu obchodził 41 urodziny. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, po której Poroniec kierowany przez świetnie dysponowanego w tym dniu Rafała Waksmundzkiego wypracował sobie już trzy bramkową zaliczkę.

Po zmianie stron dominacja gospodarzy była jeszcze większa. Ułatwiła im to czerwona kartka jaką w 53 min złapał stoper Zakopanego, Karol Pietrzak za faul na wychodzącym na czystą pozycję Marcinie Drobnym. Od tego momentu rozpoczął się festiwal strzelecki graczy z Poronina. Doświadczony Krzysztof Pyskaty stojący w bramce zakopiańczyków skapitulował jeszcze sześciokrotnie.

- Lepszego prezentu nie mogłem sobie wymarzyć. Życzyłbym sobie abyśmy grali tak w każdym spotkaniu. Odrobiliśmy lekcje po spotkaniu pucharowym i wyciągnęliśmy właściwe wnioski. Naszą siłą jest gra ofensywna i to było w tym meczu widać doskonale. Natomiast nad grą w defensywie musimy popracować bo i tym razem nie uniknęliśmy błędów – cieszył się trener Porońca.

- Poroniec nas znokautował. Ciężko coś wydobyć z siebie po takim meczu. W miarę nasza gra wyglądała do momentu straty zawodnika. Od tego momentu wszystko zaczęło się sypać w naszej grze.  Rywal bez litośnie wykorzystywał każdy nasz błąd i pokazał jak mocnym jest zespołem. Musimy zapomnieć o tym meczu, pozbierać się i patrzeć w przyszłość – powiedział szkoleniowiec KSZ Jakub Jeziorski.

Poroniec Poronin – KS Zakopane 9:0 (3:0)
1:0 Waksmundzki 7, 2:0 Waksmundzki 33 z karnego, 3:0 Waksmundzki 44, 4:0 Bartos 54, 5:0 M. Drobny 72, 6:0 Waksmundzki 79, 7:0 Grela 81, 8:0 Ustupski 83, 9:0 Chrobak 90. Sędziował Wojciech Curyło z Krakowa. Żółte kartki: Gogola – Babicz, Floryn. Czerwona: Pietrzak (53 za faul taktyczny). Widzów: 300
Poroniec: Gawron – Bartos, Prokop, Babik, Cudzich – Waksmundzki, Czerwiec (85 Stasik), Gogola (68 Chrobak), Zasadni – M. Drobny (75 Ustupski), Grela.
Zakopane: Pyskaty – Floryn, R. Drobny, Pietrzak, Babicz – Dudzik, Frasunek (88 Sawina), Drabik, Leniewicz (80 Król) – Wesołowski, Gromczak (57 Pękala).

Jak padły bramki?
1:0 7 min - po szybko wyprowadzonym kontrataku, Gogola podał do Zasadniego, ten przerzucił piłkę na drugą stronę do Waksmundzkiego , który uderzył nie do obrony.
2:0 33 min – Waksmundzki skutecznie egzekwuje rzut karny, podyktowany za faul R. Drobnego na Greli.
3:0 44 min – po dośrodkowaniu Waksmundzkiego z rzutu rożnego, piłka odbiła się od słupka, następnie od pleców stojącego już za linią bramkową Leniewicza i wpadał do bramki. 
4:0 54 min – Bartos bezpośrednio z 18 metrów z rzutu wolnego znajduje lukę w murze ustawionym przez graczy Zakopanego.
5:0 72 min – Waksmundzki zagrywa w pole karne, M. Drobny przykłada tylko nogę i piłka ląduje za plecami Pyskatego.
6:0 79 min – po szybkim kontrataku Grela wykłada piłkę Waksmundzkiemu, który z bliska nie daje szans bramkarzowi
7:0 81 min – tym razem to Grela wykańcza podanie Zasadniego
8:0 83 min – kolejna akcja Waksmundzkiego, którą tym razem finalizuje Ustupski
9:0 90 min – kapitalne uderzenie z blisko 40 metrów Chrobaka, ląduje pod poprzeczką bramki.