aaasza-orzel

PIŁKA NOŻNA. Pierwsze wiosenne mecze w rozgrywkach ligi okręgowej rozegrały drużyny LKS Szaflary i NKP Podhale Nowy Targ. W lepszych nastrojach są po nich Ci pierwsi, którzy pokonali na swoim boisku 1:0 Orła Wojnarowa. Walczący o utrzymanie nowotarżanie, przegrali natomiast w takich samych rozmiarach w Łososinie Dolnej.

Zwycięskie trafienie dla Szaflar było autorstwa debiutującego w zespole Mariusza Maciasia. Mógł on zdobyć jeszcze co najmniej jednego gola, ale m.in. w 63 min nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala. Swoje okazje w meczu mieli i goście, ale dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Cisoń.

- Wygraliśmy myślę w pełni zasłużenie, chodź w stylu dalekim od tego jaki bym sobie wymarzył. Dużo było nerwowej, szarpanej gry. Zabrakło drugiego gola, który uważam, że uspokoił by wydarzenia na boisku. Widać, było, że po długiej, zimowej przerwie zawodnicy nie mogą jeszcze się odnaleźć. W kolejnych spotkaniach powinno już być z tym lepiej – podsumował trener LKS Szaflary Marek Majka.

GALERIA Z MECZU W SZAFLARACH

Podhale przegrało z Łososiem po golu straconym w 28 min w dosyć pechowych okolicznościach. Nowotarżanie okazji na gola wyrównującego mieli sporo, ale razili nieskutecznością. W dodatku od 75 min przyszło im grać w osłabionym składzie, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył. W. Żółtek.

- Duży niedosyt. W przekroju meczu zasłużyliśmy co najmniej  na remis. Gospodarze w całym meczu mieli trzy sytuacje z czego jedną wykorzystali. My okazji mieliśmy dużo więcej. Zabrakło jednak skuteczności i szczęścia. Nawet grając w dziesiątkę, mieliśmy okazję na gole. Trudno. Nie udało się. Walczymy dalej – ocenił trener NKP Krzysztof Leśniakiewicz.

Szaflary – Orzeł Wojnarowa 1:0 (1:0)
1:0 Maciaś 25. Sędziował Krzysztof Tokarczyk z Nowego Sącza. Żółte kartki: Rusnak, Cisoń – Kiełbasa, Obrzut. Widzów: 200
Szaflary: Cisoń – Czernik, Baboń, Rusnak, Hajnos (78 Szulc) – P. Kamiński, F. Kamiński, Potoczak, Kuranda, Marek (90 Gąsienica), Maciaś.
Orzeł: Krok – Durlak, Bałuszyński, Gigoń, Szczerba – T. Mędoń (68 Lichoń), Kiełbasa, Szczepanik (68 Głąb), Nowak – Koralik, Jędrusik (56 Obrzut).
Jak padła bramka?
1:0 25 min - po dalekim wybiciu spod bramki Cisonia, Maciaś przejął piłkę po złym wybiciu głową Gigonia, wykorzystał niezdecydowanie bramkarza i z prawej strony pola karnego celnie uderzył po krótkim rogu

Łosoś Łososina Dolna – NKP Podhale Nowy Targ 1:0 (1:0)
1:0 Skirło 28.
Podhale: Bujak – Bobek, D. Żółtek, W. Żółtek, A. Dudek (46 Gołuchowski), K. Dudek, Ślusarek, Wąsik (46 Misiura), Świątek (58 Czapp), Gardoń (75 Yoko), Mastalski.
Jak padła bramka?
1:0 28 min – Skirło po podaniu od Nowaka strzelił z dystansu, piłka trafiła po drodze w nogę jednego z zawodników i zmyliła Bujaka.