aaaajerzy grabara

PIŁKA NOŻNA. 51 letni Jerzy Grabara, były zawodnik, a po zakończeniu kariery trener śląskich drużyn, został w poniedziałek nowym szkoleniowcem piłkarzy czwartoligowego KS Zakopane. Zastąpił on na tym stanowisku Jakuba Jeziorskiego, z którym za porozumieniem stron rozwiązano umowę.

- Wyniki, a dokładniej rozmiary porażek ligowych jakie zespół odniósł w trzech pierwszych meczach rundy rewanżowej, zmusił nas do działań. Musieliśmy w jakiś sposób zareagować. Z trenerem Jeziorskim rozstajemy się w zgodzie. Zespół potrzebuje jednak nowego impulsu, wstrząsu. Nie wierzę, że w kilka miesięcy zawodnicy zapomnieli jak się gra w piłkę. Liczymy, że nowy trener odbuduje przede wszystkim morale drużyny. Postawiliśmy na doświadczonego trenera, wywodzącego się z piłki śląskiej, która wiadomo, że od zawsze stoi na dobrym poziomie - wyjaśnił powody decyzji o zmianie szkoleniowca w-ce prezes KSZ Piotr Apollo.

Jerzy Grabara jako zawodnik przywdziewał barwy klubów AKS Niwka oraz MK Górnika Katowice. Jako szkoleniowiec prowadził m.in. Czarnych Sosnowiec. Praca w Zakopanem to nie pierwszy jego kontakt z podhalańską piłką. W rundzie wiosennej sezonu 2009/2010 był bowiem trenerem Lubania Tylmanowa.

- Na dzisiejszy wiadomo jaka jest sytuacja w klubie. Pierwszym i nadrzędnym celem jest odbudowa morale zespołu, bo wiadomo po nieciekawym początku zawodnicy są,  mocno podłamani.  Tą drużynę stać na to żeby grać o coś więcej niż utrzymanie. Cel jaki został postawiony przed moim poprzednikiem jest jak najbardziej aktualny, czyli zajęcia miejsca w górnej części tabeli. Widzę w zespole duży potencjał  – powiedział dla portalu kszakopanesz.futbolowo.pl trener Grabara.

Już w poniedziałek nowy szkoleniowiec zapoznał się z zespołem, a na ławce trenerskiej zadebiutuje w sobotnim, wyjazdowym meczu z Olimpią Wojnicz

Fot. sportowezaglebie.pl