aaa wislaaa

PIŁKA NOŻNA. Po zwycięstwie nad Starówką II Nowy Sącz przed tygodniem na własnym stadionie w pierwszym oficjalnym spotkaniu rozgrywek małopolskiej III ligi kobiet, reprezentantki Rysów Bukowina Tatrzańska tym razem w ramach II kolejki rundy wiosennej w wyjazdowym spotkaniu nie dały najmniejszych szans drużynie Prądniczanki Kraków, zwyciężając aż 5:0!

Podhalanki ani przez moment nie pozostawiały złudzeń, kto jest zdecydowanie lepszym zespołem. Wynik meczu otworzyła w 20 min Aleksandra Misiura, która po dograniu z lewej strony od Magdaleny Chowaniec, minęła jedną z rywalek, uderzyła i piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. W 30 min prowadzenie Rysów podwyższyła Klaudia Butas. Tym razem centrowała Angela Szymańczyk, a Butas uderzyła z pół obrotu nie do obrony. Kolejne trzy trafienia Rysy zaliczyły po przerwie. W 43 min po zagraniu ręką jednej z rywalek we własnym polu karnym, Szymańczyk pewnie wykorzystała „jedenastkę". W 50 min Dominika Martinczak wypuściła w bój Chowaniec, ta minęła trzy rywalki, z lewego skrzydła wbiegła w pole karne i mimo ostrego kąta umieściła futbolówce w siatce. Wygraną Rysów przypieczętowała Martinczak, która co prawda z rzutu karnego trafiła w słupek, ale po chwili popisała się skuteczną dobitką.

- Po raz kolejny jestem dumny z moich zawodniczek. Pokazały, że wygrana przed tygodniem na inaugurację nie była dziełem przypadku, a efektem ciężkiej pracy na treningach. Powiem tylko, że wynik 5:0 to najmniejszy wymiar kary jaka spotkała krakowianki. W całym spotkaniu oddały one na naszą bramkę ledwie jeden celny strzał – cieszył się trener Rysów Paweł Podczerwiński.

W nagrodę za zwycięstwo zawodniczki Rysów z inicjatywy trenera Andrzeja Gogoli, pojechały na stadion krakowskiej Wisły, gdzie czekał na nich lider „Białej Gwiazdy" Patryk Małecki. Popularny „Mały" chętnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Pokusił się też o krótką refleksję na temat klubu z Bukowiny Tatrzańskiej.

- Gratuluję udanego początku w debiutanckim sezonie. Dwa pewne zwycięstwa. Podobają mi się umiejętności dziewcząt i zaangażowanie. Będę śledził poczynania drużyny w dalszych rozgrywkach. Życzę im gradu bramek i sukcesów – powiedział Małecki.

Partnerem medialnym drużyny Rysów jest Gazeta Internetowa PODHALEREGION.PL

Prądniczanka Kraków – Rysy Bukowina Tatrzańska 0:5 (0:2)
0:1 Misiura 20, 0:2 Butas 30, 0:3 Szymańczyk 43 z karnego, 0:4 Chowaniec 50, 0:5 Martinczak 60.
Rysy: Miśkowiec (57 Gał) – W. Ślęczek, A. Ślęczek, Nowobilska, Jaworska (58 Kurnyta), Chowaniec, Martinczak, Pańszczyk (50 Turza), Szymańczyk, Misiura, Jurek (20 Butas).