aaa a klasaa

PIŁKA NOŻNA. W 15 kolejce spotkań A klasy obyło się bez większych niespodzianek. Zespoły z czołówki tabeli solidarnie odniosły zwycięstwa. W klasie B na uwagę zasługuje porażka w grupie zachodniej lidera z Naprawy, który ma już tylko punkt przewagi nad Skalnymi Zaskale.

Przewodzący w stawce drużyn A klasowych Wiatr Ludźmierz dopiero w końcowych minutach meczu zapewnił sobie wygraną w Kacwinie nad Błyskawicą. Wicelider z Tylmanowej trzy punkty odebrane walkowerem przez WGiD PPPN za zeszłotygodniowy pojedynek z Granitem Czarna Góra , odbił sobie w starciu z Dunajcem Ostrowsko, którego pokonał 4:3. Huragan Waksmund po raz kolejny dzięki postawie w drugiej połowie, zainkasował na swoim boisku trzy punkty ogrywając 3:1 Babią Górę Lipnica Wielka. Także drugie 45 minut gry było decydujące dla losów meczu Orkana Raba Wyżna z Czarnymi Czarny Dunajec. Gospodarze, który wygrali 5:0 wszystkie gole zdobyli właśnie po zmianie stron. Ostatnia akcja meczu i trafienie Marcina Pietrzaka zadecydowało z kolei o wygranej 1:0 Jarmuty Szczawnica nad Granitem. 16 letni Bartosz Wójciak autor czterech trafień, poprowadził drużynę Wierchów Rabka do wygranej 6:0 nad Zaporą Kluszkowce. W starciu dwóch beniaminków Skawianin Skawa przegrał 0:4 z Bystrym Nowe Bystre. Także i w tym spotkaniu wszystkie gole padały po przerwie.

Orkan Raba Wyżna – Czarni Czarny Dunajec 5:0 (0:0)
1:0 Możdżeń 51, 2:0 Lenart 55, 3:0 Traczyk 57, 4:0 Możdżeń 60, 5:0 Lenart 90. Sędziował Zbigniew Suwada z Jabłonki. Żółte kartki: Czerwona: Bobek (45 za faul taktyczny), Dzielawa.
Orkan: Szklarz – Michał Czyszczoń, Chrobak, Mateusz Czyszczoń, Lenart – Pieczara (65 Pustułka), Firek, Traczyk, K. Rapta – Możdżeń, Filipek.
Czarni: Jakubczak – Bobek, Pawłowski, Gruszka, P. Leja, Miętus, Bandyk, Studencki, Dzielawa, Gawron, Bienias (70 M. Leja).

Huragan Waksmund – Babia Góra Lipnica Wielka 3:1 (1:1): K. Waksmundzki 47, 58, Zagata 16 – Kudzia 33; Jarmuta Szczawnica – Granit Czarna Góra 1:0 (0:0): Pietrzak 90, Lubań Tylmanowa – Dunajec Ostrowsko 4:3 (1:1): Pierzchała 2, 57, T. Udziela 72, Michalik 75 – Żegleń 31, Zawada 77, Magulski 80; Skawianin Skawa – Bystry Nowe Bystre 0:4 (0:0): Pajda 63, 90, Potrząsaj 47, Salamon 68 z karnego; Błyskawica Kacwin – Wiatr Ludźmierz 0:3 (0:0): Jędrol 72, Słaboń 74, 82; Wierchy Rabka – Zapora Kluszkowce 6:0 (4:0): Wójciak 12, 14, 20, 32, Świder 59, Ponicki 88.

B KLASA

Grupa wchód: Biali Biały Dunajec – Łęgi Nowa Biała 2:1 (0:0); Przełęcz Łopuszna – KS Łapsze Niżne 3:0 (2:0); Sokolica Krościenko – Hetman Leśnica 3:2 (3:1); Spisz Krempachy – Grom Morawczyna 5:1 (1:0); Zawrat Bukowina Tatrzańska – ZOR Frydman 0:0; Trzy Korony Sromowce Niżne – Gorc Ochotnica 1:3 (0:2)
12. Grom 13 7 17:51

Grupa zachód: Unia Naprawa - Wierchy Lasek 2:3 (1:2); Szarotka Rokiciny Podhalańskie - Janosik Sieniawa 0:0 (0:0); Skałka Rogoźnik/Stare Bystre - Korona Piekielnik 1:2 (1:1); Skalni Zaskale – KS Chabówka 4:1 (1:1); Podgórki Krauszów - Lepietnica Klikuszowa/Obidowa 0:3 (0:3); Orawa Jabłonka - Delta Pieniążkowice 0:2 (0:0)