aaa piłkaa

PIŁKA NOŻNA A klasa. Po 16 kolejce spotkań nie doszło do większych przetasowań w tabeli. Tyczy się to zarówno jej górnej jak i dolnej części.

Lider z Ludźmierza w swoim trzecim z rzędu wyjazdowym meczu męczył się bardzo z ostatnią w stawce i pogodzoną już z degradacją Zaporą Kluszkowce. O losach meczu zadecydował jeden jedyny gol, zdobyty z rzut karnego. Żadnych problemów z zainkasowaniem trzech punktów nie miał za to wicelider z Tylmanowej. Lubań wygrał na boisku kolejnego outsidera z Czarnego Dunajca aż 5:1. Z pościgu za prowadzącą dwójką nie rezygnuje Huragan Waksmund. Podopieczni trenera Bartłomieja Walczaka odnieśli trzecią wygraną na wiosnę, a pierwszą w meczu wyjazdowym, ogrywając w Czarnej Górze Granit 2:0. Tradycyjnie już waksmundzianie szalę przechyli w drugiej połowie. Mieli o tyle ułatwione zadanie, że od 30 minut gry grali w liczebnej przewadze po czerwonej kartce jaką ujrzał bramkarz gospodarzy. Kontakt z czołówką utrzymują również piłkarze z Raby Wyżnej. Zespół Roberta Możdżenia wypunktował Bystrego Nowe Bystre. Miano niepokonanych na wiosnę potrzymały Wierchy Rabka, które rzutem na taśmę uratowały remis 1:1 w Lipnicy Wielkiej. Wyrównujące trafienie goście zdobyli w doliczonym czasie gry. Dwie bramki Łukasza Młynarczyka zdobyte w pierwszej połowie dały wygraną 2:0 Dunajcowi Ostrowsko nad Jarmutą Szczawnica. Ze zwycięstwa po dwóch z rzędu przegranych cieszyli się na swoim boisku gracze Błyskawicy Kacwin, po pokonaniu 2:1 Skawianina Skawę.

Zapora Kluszkowce – Wiatr Ludźmierz 0:1 (0:0)
0:1 Byrnas 60 z karnego. Sędziował Krzysztof Handzel. Żółte kartki: Bałuk, Świątkowski, Gaździak – Mikoś, Grzęda, B. Słaboń.
Zapora: M. Janczy – Firek, Majdański, Bałuk (65 Jaworski), Świątkowski, Hołyst, Jędrol, Bańka, Gaździak, Krzyik, Kobylarczyk.
Wiatr: Byrnas – Handzel, Luberda, Radecki, Mikoś, Siuta, R. Słaboń, Grzęda, Gacek (46 Targosz), Jędrol, B. Słaboń.

W innych meczach: Babia Góra Lipnica Wielka – Wierchy Rabka 1:1 (0:0): T. Lach 78 – Białoński 90 ; Błyskawica Kacwin – Skawianin Skawa 2:1 (0:0): Tomasz 57, Malacina 69 – Żadło 47, Bystry Nowe Bystre – Orkan Raba Wyżna 0:3 (0:1): Kasiniak 32, samobójcza 60, Filipek 80 ; Czarni Czarny Dunajec – Lubań Tylmanowa 1:5 (0:3): Miętus 48 – Udziela 1, Piszczek 18, Kwit 23, Kurnyta 77, Ligas 89 ; Dunajec Ostrowsko – Jarmuta Szczawnica 2:0 (2:0): Młynarczyk 5, 38; Granit Czarna Góra – Huragan Waksmund 0:2 (0:0): Cyrwus 53, K. Waksmundzki 87.