aaa watraaa pp

PIŁKA NOŻNA. Do sporego kalibru niespodzianki doszło w ostatnim ćwierćfinałowym spotkaniu rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej. W Tylmanowej, występujący w A-klasie gospodarze pokonali i to aż 3:0 czwartoligową Kotelnicę Watrę Białka Tatrzańska.

Już do przerwy tylmanowianie wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę, a po zmianie stron dołożyli jeszcze jedno trafienie. Watra miała olbrzymie problemy z kreowaniem akcji w ofensywie, bardzo sporadycznie stwarzając zagrożenie pod bramką Lubania. Za to gospodarze oprócz trzech zdobytych goli, okazji na kolejne mieli jeszcze kilka.

- Nie trzeba było specjalnie mobilizować chłopaków do tego meczu. I właśnie zaangażowaniem przede wszystkim zdominowaliśmy to spotkanie. Było w nas więcej determinacji i zaangażowania. Zawsze dobrze gra się przeciwko drużynie z wyższej ligi. Wskakujesz wtedy na wyższy poziom. I tak było z nami w tym spotkaniu. Obiektywnie patrząc to 3:0 jest najmniejszym wymiarem kary – ocenił trener Lubania Sebastian Krupa.

- Katastrofa jednym słowem. Tak bym określił naszą grę w tym spotkaniu. To był jeden z najgorszych naszych występów chyba w całej naszej dotychczasowej historii. Zawiodła cała drużyna, wszystkie formację. Spaliśmy na boisku. Musimy wymazać ten mecz z pamięci jak najszybciej. – stwierdził prezes Watry Andrzej Rabiański.

Przypomnimy iż wcześniej do półfinału PP awans zapewnili sobie Lubań Maniowy (III liga), Poroniec Poronin (IV) oraz Delta Pieniążkowice (B). Losowanie par półfinałowych odbędzie się w tym tygodniu.

Lubań Tylmanowa (A) – Kotelnica Watra Białka Tatrzańska (IV) 3:0 (2:0)
1:0 Kurnyta 12, 2:0 F. Piszczek 40, 3:0 F. Piszczek 51. Sędziował Marek Ciężobka z Nowego Targu. Żółte kartki: F. Piszczek, Talarczyk – P. Janasik
Lubań: Gołdyn – Pierzchała, Kołodziej, Kasprzak, Kwit, M. Udziela, W. Noworolnik (65 M. Noworolnik), Ligas (70 T. Udziela), Talarczyk (60 Podgórski), F. Piszczek, Kurnyta (83 F. Noworolnik).
Watra: K. Janasik – G. Bochnak, Strama, Zubek, Gał, P. Janasik, Pluta (65 Ustupski), Skawski (70 Rabiański), Nowobilski, Remiasz (70 Kuchta), K. Bochnak.