aaa piłkaa

PIŁKA NOŻNA. WGID Małopolskiego Związku Piłki Nożnej uchylił decyzję WGiD OZPN Tarnów o przyznaniu walkowera Porońcowi Poronin za nierozegrany dnia 30 marca ligowy mecz z Olimpią Wojnicz i nakazał jego rozegranie 22 maja.

Przypomnijmy iż w pierwotnym terminie mecz nie doszedł do skutku z powodu nie stawienia się na boisku w Zakopanem – gdzie miało odbyć spotkanie - drużyny z Wojnicza. Goście odwołując się do MZPN argumentowali iż nie zostali poinformowani o zmianie miejsca rozegrania meczu, co jest nie zgodne z regulaminem rozgrywek.

- Mogę tylko mówić za siebie. My ze swej strony dopełniliśmy wszystkich formalności jakie wymagał od nas OZPN Tarnów, który w końcu sprawuję pieczę nad rozgrywkami. W wyznaczonym przez związek terminie zgłosiliśmy gotowość rozegrania meczu, poinformowaliśmy, że ze względu na zły stan murawy na naszym stadionie, rolę gospodarza pełnić będziemy w Zakopanem, zobowiązaliśmy się do przygotowania boiska i z tego się wywiązaliśmy. Mecz nie z naszej winy nie doszedł do skutku. Nie widzę najmniejszego problemu abyśmy powtórzyli spotkanie. Pytanie tylko, kto zwróci nam koszty organizacji meczu w marcu, które wyniosły około 1200 zł ? – podkreśla wiceprezes LKS Porońca Jakub Pawlikowski.

Spotkanie Poroniec – Olimpia rozpocznie się 22 maja o godzinie 17.30