aaa unikokejjfinal

UNIHOKEJ. W sobotę w Rakoniewicach poznamy komplet medalistów tegorocznych rozgrywek Mistrzostw Polski Unihokeja w kategorii seniorów i seniorek. Szanse na podium będą miały trzy drużyny z Nowego Targu. O złoto powalczą reprezentanci Madex Górali, a o brąz unihokeiści Worwy Szarotka oraz unihokeistki MMKS Podhala.

Górale powalczą o trzecie w historii klubu i jednocześnie trzecie z rzędu mistrzostwo. Rywalem nowotarżan będzie zespół MUKS Zielonka, który w półfinale poradził sobie właśnie z Szarotką. Ze statystycznego punktu widzenia to gracze z Nowego Targu są zdecydowanym faworytem finałowego spotkania. W dotychczasowej historii wzajemnych ligowych potyczek, 9 razy zwyciężali nowotarżanie, a tylko dwukrotnie góra była Zielonka. W dwóch meczach tego sezonu Górale wygrali w rozmiarach 11:5 i 8:7.

- Wszystko rozstrzygnie się na boisku. Zadecyduje dyspozycja dnia. Finał w tym roku będzie inny niż w poprzednich latach. O mistrzostwie zadecyduje tylko jeden mecz. Nasz finałowy rywal, to młoda drużyna, której największą siłą jest przygotowanie techniczne i motoryczne. Na pewno są na fali ostatnich zwycięstw i sukcesów, dlatego woli walk im nie zabraknie. Od 4 tygodni przygotowujemy się na finał. Nie wszystko przebiegało jednak tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Wiemy jakie nasz rywal ma mocne i słabe strony i pod tym kontem staraliśmy się dobrać taktykę na finał. Za nami przemawia również większe obycie w finałach. „Chłodne" głowy mam nadzieje pomogą nam w decydujących momentach. Będziemy dysponować niemalże optymalnym składem Liczę, że damy z siebie wszystko i obronimy mistrzowską koronę – uważa lider Górali Piotr Kostela.

Po raz pierwszy od 13 lat w finale MP zabraknie najbardziej utytułowanego klubu w Polsce Worwy Szarotka. Nowotarżanie po przegranej półfinałowej rywalizacji z Zielonką, teraz w pierwszy w historii klubu medal brązowy powalczą z Absolwentem Siedlec.

- Na pewno fakt, że zabraknie nas w finale sprawia, że miniony sezon musimy uznać za przegrany, ale na pewno mobilizacji i motywacji na walkę o medal brązowy nam nie zabraknie. Każdy medal ma swoją wartość. Chcemy pozytywnie zakończyć sezon i wyciągnąć wnioski przed kolejnym – zapowiada kapitan Szarotki Lesław Ossowski.

Drugi rok z rzędu w „małym" finale rozgrywek seniorek wystąpią reprezentantki MMKS Podhala. Podobnie jak przed rokiem ich przeciwnikiem będzie drużyna Dzikich Gęsi Zielonka. Nadarza się więc okazja na rewanż, bo przed rokiem to zespół spod warszawskiej miejscowości był górą.

- Chcemy odzyskać brąz. Będziemy o to zaciekle walczyły mimo problemów kadrowych. Zagramy tylko na dwie formacje, bowiem część dziewczyn jest kontuzjowana – podkreśla zawodniczka MMKS Podhale Marzena Bryniarska.

Bezpośrednią relacją z meczów o trzecie miejsce i finałowych przeprowadzi domel.tv