aa hur - a aklasa

PIŁKA NOŻNA. Tak jak przewidywaliśmy 20 kolejka spotkań podhalańskiej A klasy przyniosła zmianę lidera. Został nim Huragan Waksmund, który wpiął się na szczyt tabeli kosztem Wiatru Ludźmierz.

Stało się tak za sprawą porażki ludźmierza, którzy w Rabie Wyżnej ulegli Orkanowi 2:3 oraz wygranej 4:1 Huraganu w Kacwinie. Dystans do Wiatru zniwelował również Lubań Tylmanowa. Zespół Sebastiana Krupy tym razem wygrał 2:0 w Rabce z Wierchami.

Ciekawie w tej serii było w Lipnicy Wielkiej, gdzie gospodarze Babia Góra po zaciętym starciu wygrali 3:2 z beniaminkiem ze Skawy.

Inny beniaminek Dunajec Ostrowsko zainkasował komplet punktów na boisku w Czarnym Dunajcu, wygrywając 4:3. Po raz kolejny gorycz porażki przełknąć musieli reprezentanci Bystrego Nowego Bystre. Tym razem górą w starciu z nimi byli piłkarze Granitu. Goście wygrali 3:1, a warto odnotować, że wszystkie gole w tym spotkaniu padły między 60 a 70 minutą gry.

Podobnie jak przed tygodniem skompromitowała się Zapora Kluszkowce, która mecz na swoim boisku z Jarmutą Szczawnica rozpoczęła w siedmioosobowym składzie i po 35 minutach, przy wyniku 0:7 spasowała. Czas najwyższy aby WGiD PPPN wyciągnął surowe konsekwencję z ostatnich „dokonań" klubu z Kluszkowiec, bo granie za zasadzie pospolitego ruszenia bije w dobre imię podhalańskiego futbolu.

Czarni Czarny Dunajec – Dunajec Ostrowsko 3:4 (1:1)
0:1 Zawada 16, 1:1 Bandyk 40, 2:1 Bobek 47 z karnego, 2:2 Młynarczyk 71, 2:3 Kuźniar 75, 2:4 Jandura 80, 3:4 Bobek 85 z karnego. Sędziował Krzysztof Handzel z Raby Wyżnej. Żółte kartki: Dzielawa – Ludzia, Zawada.
Czarni: D. Leja – Szaflarski (75 Stopka Studencki), Miętus, Strączek, Rawicki, Bobek, Gacek P. Leja (65 Bienias), Pająk, Bandyk, Dzielawa.
Dunajec: Ludzia – R. Gucwa, Kuźniar, S. Gucwa, Ciężobka, Smalec (83 Waksmundzki), Żegleń, Galik, Młynarczyk (80 Sral), Jandura, Zwada (62 Magulski).

W pozostałych meczach: Orkan Raba Wyżna – Wiatr Ludźmierz 3:2 (1:1): Filipek 2, 71, Możdżeń 55 – Słaboń 19, 83; Błyskawica Kacwin – Huragan Waksmund 1:4 (1:2): Tomasz 39 – K. Waksmundzki 11, 40, Cyrwus 65, samobójcza 78; Babia Góra Lipnica Wielka – Skawianin Skawa 3:2 (1:1): G. Skoczyk 10, G. Lach 68, D. Kucek 69 – Skwarek 38 z karnego, Śmieszek 85; Bystry Nowe Bystre – Granit Czarna Góra 1:3 (0:0): Potrząsaj 67 – Z. Milon 60, A. Gogola 65, Modła 70; Zapora Kluszkowce – Jarmuta Szczawnica 0:7 (mecz przerwany w 35 min z powodu zdekompletowania drużyny gości): Borucki 20, 28, 31, 33, W. Wiercioch 15, 22, Pietrzak 17; Wierchy Rabka – Lubań Tylmanowa 0:2 (0:1): F. Piszczek 83, Michalik 43.