aaaaporoniec awans 2

PIŁKA NOŻNA. W niedziele piłkarze Porońca Poronin zapewnili sobie historyczny awans do rozgrywek III ligi. To spore wyzwanie nie tylko przed zawodnikami, ale także i działaczami, którzy muszą sprostać wymogom gry na tym poziomie rozgrywek.

W poniedziałek na stadionie w Poroninie gościła Komisja Licencyjna Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, która przedstawiła wymogi jakie Poroniec musi spełnić aby na swoim boisku rozgrywać mecze trzeciej ligi.

- Otrzymaliśmy kilka wytycznych. Najważniejszy problem na dziś to powiększenie murawy o dwa metry oraz budowa trybuny z określoną ilością miejsc siedzących. We czwartek gramy ostatni mecz w roli gospodarza w czwartej lidze i dzień później już przystępujemy do prac budowlanych. Czasu nie ma za wiele, ale jestem przekonany, że na czas boisko będzie przystosowane do wymogów trzecioligowych. Dostaliśmy zgodę gminy na budowę trybuny. Finansowo jednak nie będzie wsparcia z ich strony. Koszty pokryjemy z własnych zasobów. Jest to spora suma, ale nie mamy wyjścia. Nie po to inwestowaliśmy w drużynę, aby teraz odpuścić i błąkać się gdzieś poza Poroninem. Planujemy budowę trybuny o pojemności 600 miejsc siedzących. Na razie ona będzie „otwarta", ale w przyszłości zbudujemy zadaszenie – zapewnia wiceprezes LKS Poroniec Jakub Pawlikowski Bulcyk.

Jeżeli chodzi o sprawy kadrowe to zapowiada się, że w przerwie letniej dojdzie do kilku roszad w szeregach Porońca.

- Wzmocnienia są konieczne, a nie ukrywam, że możemy też z kimś się pożegnać. Wszystkie ruchy personalne konsultowane będą z trenerem Rogalą. To on ma w tej sprawie decydujący głos. Zmiany będą jednak na pewno. Planujemy pozyskać 3-4 zawodników. Jesteśmy już po rozmowach z kilkoma kandydatami. Szczegóły będziemy uzgadniać po sezonie. Nazwisk nie zdradzę, mogę jedynie powiedzieć, że rozmawiamy z dwójką bardzo doświadczonych zawodników z bogatą przeszłością gry w ekstraklasie i I lidze oraz dwójką młodych, perspektywicznych zawodników – mówi Pawlikowski Bulcyk.

A już we czwartek Poroniec zagra mecz ligowy na swoim boisku ze Skalnikiem Kamionka Wielka. Po zakończeniu spotkania odbędzie się mała feta związana z wywalczeniem awansu do trzeciej ligi.