aaaa a klaa 21 kol

PIŁKA NOŻNA. Wydarzeniem 21 kolejki spotkań był pojedynek dwóch pretendentów do awansu. W Tylmanowej Lubań gościł Wiatr Ludźmierz. Wygrali gospodarze, dzięki trafieni w samej końcówce rezerwowego Michała Noworolnika.

Mecz mógł się podobać. Oba zespoły stworzyły sobie sporo groźnych sytuacji. Wiatr lepszy był w pierwszej połowie, a konkretnie w ostatnim kwadransie tej części gry. W 40 min prowadzenie przyjezdnym mógł dać Luberda. Po zagraniu od R. Słabonia, znalazł się on w sytuacji sam na sam z bramkarze, uderzył, ale piłka trafiła w słupek. Po zmianie stron to gospodarze stworzyli sobie więcej klarownych okazji. Kapitalnie jednak w bramce Wiatru spisywał się Byrnas, który m.in. popisał się efektownymi paradami po strzałach W. Noworolnika i Ligasa. Losy meczu rozstrzygnęły się w 88 min za sprawą wprowadzonego na boisko w drugiej części gry W. Noworolnika.

Dzięki temu zwycięstwo Lubań odskoczył o trzy punkty do Wiatru i awansował na pozycję wicelidera. Liderem pozostaje Huragan Waksmund, którego mecz z Zaporą Kluszkowce trwał... sześć minut. Goście tradycyjnie już przyjechali na mecz w siedmiu i po stracie czterech goli zeszli do szatni. Przegrał niespodziewanie na swoim boisku Orkan Raba Wyżna, który 2:3 uległ beniaminkowi Skawianinowi Skawa. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie w Ostrowsku, gdzie Dunajec przegrał z Bystrym Nowe Bystre. Bohaterem spotkania był autor wszystkich trafień dla zwycięskiej drużyny Piotr Salamon. Świetna postawa w pierwszej połowie Jarmuty Szczawnica dała jej wygraną 4:1 nad Wierchami Rabka. Po 45 minutach gry zespół Andrzeja Darlewskiego prowadził już 3:0. Pewne 3 punkty zainkasowały w tej kolejce drużyny Granitu Czarna Góra (wygrana 3:0 nad Błyskawicą Kacwin) i Babiej Góry Lipnica Wielka (wygrana 2:0 w Czarnym Dunajcu nad Czarnymi).

Lubań Tylmanowa – Wiatr Ludźmierz 1:0 (0:0)
1:0 M. Noworolnik 88. Sędziował Jan Chlipała z Nowego Targu. Żółte kartki: Talarczyk – Mikoś, Luberda, Zubek, Handzel. Widzów:
Lubań: Gołdyn – Pierzchała, Kołodziej, M. Kwit, W. Noworolnik (66 Kasprzak), P. Kwit, M. Udziela, F. Piszczek (85 T. Udziela), Michalik (65 M. Noworolnik), Ligas, Talarczyk (76 Krupa)
Wiatr: Byrnas – Luberda, Handzel, Mrożek, Zubek, Mikoś, Grzęda, Targosz (46 Gacek), R. Słaboń (65 Radecki), Jędrol, B. Słaboń (76 Borkowski)

Jak padła bramka?
1:0 88 min – M. Noworolnik dostał piłkę w polu karnym i przytomnym strzałem pokonał Byrnasa.

W innych meczach: Huragan Waksmund – Zapora Kluszkowce 4:0: T. Mroszczak 1, S. Drożdż 3, B. Waksmundzki 4, 5 (mecz przerwany po 6 minutach z powodu zdekompletowania drużyny gości), Czarni Czarny Dunajec – Babia Góra Lipnica Wielka 0:2 (0:0): D. Kucek 46, Kudzia 77; Granit Czarna Góra – Błyskawica Kacwin 3:0 (1:0): A. Gogola 32 z karnego, 49, M. Lichacz 67; Orkan Raba Wyżna – Skawianin Skawa 2:3 (0:2): Możdżeń 52, 80 – K. Mastela 10, Skwarek 35, Jagosz 55; Dunajec Ostrowsko – Bystry Nowe Bystre 2:3 (1:3): Magulski 10, 78 – Salamon 24, 30, 33; Jarmuta Szczawnica – Wierchy Rabka 4:1 (3:0): M. Pietrzak 10, J. Piszczek 18, Borucki 22 z karnego, W. Wiercioch 86 – B. Wójciak 63.