aaszaf-losoś

PIŁKA NOŻNA. Po czwartkowej serii spotkań w świetnych nastrojach są piłkarze z Szaflar i z Nowego Targu, którzy swoje mecze wygrali. Nie powiodło się z kolei reprezentantom Jordana.

Szaflary przerwały fatalną serię siedmiu meczów bez zwycięstwa i jednocześnie trzech z rzędu porażek. Podopieczni Marka Majki pewnie pokonali drużynę Łososia Łososina Dolna, będąc przez zdecydowaną większość czasu gry drużyną nadającą ton wydarzeniom na boisku.

- Wreszcie byliśmy skuteczni i to zadecydowało. We wcześniejszych meczach też mieliśmy sporo sytuacji, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Szybko strzelona bramka, pozwoliła nam na kontrolę nad meczem – ocenił szkoleniowiec Szaflar.

Losy meczu w Jordanowie rozstrzygnęły się w pierwszych 45 minutach, po których gospodarze przegrywali już 0:3. W drugiej połowie goście już spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku, a kibice obejrzeli jeszcze dwa trafienia, po jednym z obu stron.

- Wydaje mi się, że niektórzy z moich zawodników przecenili swoje umiejętności w tym meczu. Straciliśmy gole po własnych błędach. W drugiej połowie próbowaliśmy zmienić oblicze spotkania, ale zabrakło nam konsekwencji – stwierdził trener Jordana Marek Hodana.

Piłkarze Podhala Nowy Targ mocno zwiększyli swoje szansę na utrzymanie, po wygranej na boisku wicelidera Turbacza Mszana Dolna. Nowotarżanie już po pierwszej połowie powinni prowadzić. Nie wykorzystali jednak kilku wyśmienitych sytuacji, łącznie z rzutem karnym (strzał Ślusarka trafił w słupek). Akcja która zadecydowała o końcowych losach mecz miała miejsce w 63 min gry.

- To był nasz najlepszy mecz w sezonie. Gospodarze niczym nas nie zaskoczyli. Po pierwszej połowie powinniśmy mieć już kilka bramek zaliczki. W drugiej połowie konsekwentnie graliśmy swoją grę. Chłopaki realizowali to o co prosiłem i dało to efekt – cieszy się trener NKP Krzysztof Leśniakiewicz

Szaflary – Łosoś Łososina Dolna 3:1 (1:0)
1:0 Maciaś 10, 2:0 Maciaś 62, 3:0 Potoczak 77, 3:1 Augustyn 88. Sędziował Damian Opaliński z Gorlic. Żółte kartki: Rusnak – M. Krok, Nowak, Grębski. Widzów: 100
Szaflary: Szczepaniec – Hajnos, Rusnak (86 Czernik), Strama, Potoczak – P. Kamiński, F. Kamiński, Jarząbek, Marek – Maciaś, Olendzki (75 Kuranda)
Łosoś: Grzegorski – Słomka, Ł. Krok, Waligóra, Bomba – Michalik, Grębski, M. Krok, Faron – Augustyn, Maciuszek (46 Nowak).

Jak padły bramki?
1:0 10 min – kontratak gospodarzy, daleka piłka z głębi pola, Maciaś wyprzedza obrońców i uderza piłkę po ziemi z 30 metrów obok wybiegającego z bramki Grzegorskiego.
2:0 62 min – akcja P. Kamińskiego, jego uderzenie z 11 metrów broni Grzegorski, ale skuteczną dobitką popisuje się Maciaś.
3:0 77 min – Potoczak uderza po ziemi z rzutu wolnego z lewej strony pola karnego, piłka mija kilku zawodników i zaskakuje zasłoniętego bramkarza.
3:1 88 min – Augustyn dostaje piłkę przed polem karnym, wbiega w nie i przerzuca piłkę nad Szczepańcem.

Jordan Jordanów – Olimpia Pisarzowa 1:4 (0:3)
0:1 Sobonkiewicz 18, 0:2 Kociołek 30, 0:3 Górski 44, 1:3 G. Tyrpa 67, 1:4 Nawalaniec 90. Sędziowała Agnieszka Olesiak z Gorlic. Żółte kartki: Wójtowic, Sochacki – Puto, Dudek, Konik
Jordan: Sitarz – Kołodziejczyk (46 Romaniak), Hodana, F. Tyrpa, Wójtowicz (74 Pietrzak), G. Tyrpa, D. Czubin, Ferek, Sewioło (68 M. Czubin), Sochacki, Lipka
Olimpia: Borzęcki - Górski, Puto, Sejmej, Konik (85 Pajda), Połomski (69 Dudek), Mąka, Schreiner, Kociołek (78 Tumidaj), Sobonkiewicz, Kurzeja (75 Nawalaniec)

0:1 18 min - Kociołek centruje w pole karne, piłkę przyjmuje niepilnowany Kociołek i ze spokojem trafia do bramki
0:2 30 min – Kociołek obraca się w polu karnym Jordana, gubi obrońcę i celnei strzela po długim rogu.
0:3 44 min – po rzucie rożnym Górski pokonuje Sitarza.
1:3 67 min – G. Tyrpa przyjmuje piłkę w polu karnym, uderza z woleja i Borzęcki jest bezradny
1:4 90 min – Nawalaniec wygrywa pojedynek sam na sam z Sitarzem.

Turbacz Mszana Dolna – NKP Podhale Nowy Targ 0:1 (0:0)
0:1 Gołuchowski 63.
Podhale: Kowalczuk – W. Żółtek, Bobek, D. Żółtek, Dziurdzik – Misiura (75 Wąsik), Gardoń, Ślusarek (85 Czapp), Wronka, Sulka (46 Gołuchowski), Świętek (75 A. Dudek)