aa wzietaraaa

HOKEJ. Walenty Ziętara został mianowany Szefem Wyszkolenia w klubie MMKS Podhale Nowy Targ. Informacja pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej nowotarskiego klubu.

65-letni dziś Ziętara to postać doskonale znana wszystkim, którzy interesują się polskim hokejem. To ikona tego sportu w naszym kraju. Uczestnik dwóch Igrzysk Olimpijskich (Sapporo, Innsbruck), a także 11 turniejów Mistrzostw Świata. Jako zawodnik sięgnął po 12 tytułów Mistrza Polski, a w 1987 już jako trener doprowadził „Szarotki" na najwyższy stopnia podium. W polskiej lidze w 467 spotkaniach zdobył 380 goli. Jako trener pracował również w Szwajcarii oraz Włoszech. Jest ojcem Marka – aktualnego pierwszego trenera MMKS Podhale i Piotra – aktualnego zawodnika „Szarotek".

- Chciałbym pomóc klubowi, chciałbym pomóc nowotarskiemu hokejowi, żeby wrócił do tradycji z lat 70 tych – wyjaśnia Ziętara w rozmowie z Pawłem Budzykiem z mmks-podhale.pl. – Jako Szef Wyszkolenia nie będę od razu chciał dokonywać rewolucyjnych zmian. Będę obserwował treningi, a później konsultował z trenerami co mi się podoba, a co nie. Będę proponował zmiany, jeżeli uznam to za stosowne – dodał nowy Szef Wyszkolenia.