aaa awans huraganu

PIŁKA NOŻNA. Wydarzeniem przed ostatniej kolejki spotkań A klasy było zwycięstwo Huraganu Waksmund nad Orkanem Raba Wyżna, które zapewniło podopiecznym trenera Bartłomieja Walczaka awans do ligi okręgowej. To największy sukces klubu z Waksmundu od kilkunastu lat.

W niedzielę waksmundzianie odnieśli 12 (!) z rzędu zwycięstwo, tym samym podtrzymując miano drużyny, która wiosną jeszcze nie straciła w rozgrywkach  nawet jednego punktu. Styl w jakim gospodarze rozprawili się z drużyną z Raby Wyżnej tylko potwierdza, że mistrzostwo trafiło we właściwe ręce.

- Przede wszystkim gratulacje i pochwały należą się zawodnikom. Wiosną zaczęliśmy z takiej pozycji i z taką stratą do lidera, że nikt nie mówił o awansie. Może dobrze, że tak się stało, bo nie ciążyła na nas żadna presja. Chłopcy z meczu na mecz zaczęli wierzyć, że można włączyć się w walkę o pierwsze miejsce. Doprowadził nas do tego właśnie ich upór i determinacja. Wygrać 12 meczy z rzędu, bez względu w jakich gra się rozgrywkach robi wrażenie. Wiadomo, jeszcze jest sporo do poprawy. Liczy się jednak przede wszystkim wynik, a nie styl. Naszą siłą był kolektyw. Znaleźliśmy wspólny język. Ten zespół miał umiejętności aby walczyć o najwyższe cele, moim zadaniem było tylko je wyegzekwować. Każda kolejne zwycięstwo cementowało tę drużynę i potęgowało wiarę we własne umiejętności. Graliśmy przede wszystkim konsekwentnie i choć może nie powinienem tego mówić to były takie mecze, że piłkarsko byliśmy gorszym zespołem od przeciwnika, ale mądrością potrafiliśmy przechylić szalę na swoją korzyść. Jest dobry klimat w Waksmundzie do tego aby była tu piłka na dobrym poziomie. Dużą pracę wykonują działacze, a teraz piłkarze dali swój wkład. Trzeba też podkreślić , że niemal cała drużyna oparta jest na młodych wychowankach. To dobrze rokuje na kolejne lata. Jak potoczą się dalsze losy tej drużyny zależy głównie od zarządu. Ja zawsze jestem przeciwnikiem wszelkiego rodzaju rewolucji i robienia gwałtownych ruchów – stwierdził po zakończonym spotkaniu trener Bartłomiej Walczak.

REDAKCJA PODHALEREGION.PL przyłącza się do gratulacji dla zawodników, działaczy, trenerów
i kibiców Huraganu Waksmund i życzy dalszej wytrwałości w drodze po kolejne sukcesy.

W pozostałych pojedynkach na uwagę zasługuje wysoka wygrana 4:1 Jarmuty Szczawnica w prestiżowym pojedynku z wiceliderem Lubaniem Tylmanowa. Szczawniczanie tym samym mocno przybliżyli się do tego aby na koniec sezonu zająć miejsce na „pudle". Przyczynili się też do tego poniekąd gracze Dunajca Ostrowsko, którzy pokonali 4:1 zajmujących przed tą kolejką właśnie miejsce trzecie piłkarzy Wiatru Ludźmierz. Co ciekawe po pierwszej połowie Dunajec przegrywał 0:1. Po przerwie sprawy w swoje ręce wziął jednak duet Łukasz Młynarczyk – Paweł Galik. Niesamowity przebieg miał też pojedynek w Kacwinie, gdzie Błyskawica przegrywała po 45 minutach gry z Babią Góra 1:4, by w drugiej połowie odrobić straty z nawiązką i zwyciężyć ostatecznie 5:4. Także w drugiej połowie rozstrzygnęły się losy meczu w Czarnym Dunajcu. Gospodarze w starciu z Wierchami Rabka prowadzili od 40 minut gry. Trzy stracone gole po zmianie stron pozbawiły ich jednak szans na wygraną. Aż 9 bramek padło w Czarnej Górze, gdzie Granit rozgromił w hokejowych rozmiarach 7:2 Skawianina Skawę. Bystry Nowe Bystre w 23 minuty wbił Zaporze Kluszkowce i mecz się zakończył.

Huragan Waksmund – Orkan Raba Wyżna 6:1 (3:0)
1:0 Handzel 20, 2:0 K. Waksmundzki 23, 3:0 S. Drożdż 42, 4:0 B. Waksmundzki 55, 5:0 Potoczak 60, 6:0 B. Waksmundzki 69, 6:1 Filipek 77. Sędziował Jakub Kupczak. Żółta kartka: Bochnak. Widzów: 500
Huragan: Rejczak (70 M. Cyrwus) – J. Waksmundzki, S. Garcarz, M. Garcarz (68 B. Mroszczak), Handzel, B. Waksmundzki, Zagata, Potoczak (60 B. Drożdż), S. Drożdż (62 T. Mroszczak), K. Waksmundzki, Cyrwus.
Orkan: M. Szklarz (60 K. Szklarz) – Rapta, Kadzik, Możdżeń, Michał Czyszczoń (77 Pustułka), Mateusz Czyszczoń, B. Lenart, M. Lenart, Pieczara, Szepelak, H. Bochnak (54 Filipek).

Jak padły bramki?
1:0 20 min – Handzel zdecydował się na zaskakujący strzał z 20 metrów po którym piłka nabrała rotacji, powodując błąd bramkarza, który przepuścił ją do bramki.

2:0 23 min – kapitalne uderzenie z okolic 30 metra Kamila Waksmundzkiego, które zerwało „pajęczynę" w bramce Orkana.

3:0 45 min – strzał B. Waksmundzkiego broni M. Szklarz, ale wobec dobitki z bliska S. Drożdża jest bezradny.

4:0 55 min – Potoczak tuż przy linii końcowej boiska wycofuje piłkę na 7 metr, a nadbiegający B. Waksmundzki pakuje ją do bramki.

5:0 60 min – piękne dalekie podanie K. Waksmundzkiego do Potoczaka, który wygrywa pojedynek z M. Szklarzem.

6:0 69 min – po raz kolejny K. Waksmundzki popisuje się cudowną asystą. Jego mierzone podanie z prawej strony trafia na głowę do B. Waksmundzkiego po strzale którego piłka trafia tuż pod poprzeczkę.

6:1 77 min – Filipek „zakręcił" w polu karnym obrońcami Huraganu i pokonał M. Cyrwusa strzałem w dalszy róg.

W innych meczach: Błyskawica Kacwin – Babia Góra Lipnica Wielka 5:4 (1:4): Tomasz 48, 58, Kuszczak 46, 67, Matuszek 35 – G. Lach 13, 37, Janiczak 16, Wontorczyk 41; Jarmuta Szczawnica – Lubań Tylmanowa 4:1 (1:0): Waligóra 20, Pietrzak 60, samobójcza 87, Szczepaniak 90 – Udziela 81; Dunajec Ostrowsko – Wiatr Ludźmierz 4:1 (0:1): Młynarczyk 55, 86, Galik 65, 89 – Tylka 15; Czarni Czarny Dunajec – Wierchy Rabka 1:3 (1:0): Pająk 40 – Wietrzyk 49, Pędzimąż 60, Majerski 78 z karnego; Granit Czarna Góra – Skawianin Skawa 7:2 (2:1): M. Sarna 47, 58, 61, K. Sarna 28, 31, T. Lichacz 78 z karnego, M. Lichacz 80 – Bednarczyk 6, Stachura 67; Bystry Nowe Bystre – Zapora Kluszkowce 5:0 (mecz przerwany po 20 minutach z powodu zdekompletowania drużyny gości): Łukaszczyk 9, Potrząsaj 11, J. Bobak 18, W. Staszel 20, Salamon 23.