aaa piłkaa

PIŁKA NOŻNA. Wydział Gier Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej opracował trzy warianty rozgrywania spotkań barażowych w rozgrywkach podhalańskiej A klasiy. Poniżej treść komunikatu.

Wariant I
Żadna drużyna nie spada z klasy Okręgowej:

Z klasy „A" do „B" spadają drużyny, które zajmą w rozgrywkach 13 i 14 miejsce. Dla drużyn które grają w barażach są trzy wolne miejsca w kl. A Drużyny zajmujące 11 i 12 miejsce rozegrają baraż z drużynami które zajęły 2 miejsca w kl. „B". Pary zostaną wybrane drogą losowania: drużyny z kl. „A" 11 i 12 miejsce z wicemistrzami klas „B". Gospodarz pierwszego meczu barażowego zostanie wyłoniony drogą losowania. Przegrane drużyny w barażu grają o 1 wolne miejsce w kl. „A". Gospodarz pierwszego meczu barażowego zostanie wyłoniony drogą losowania. Baraże miedzy wicemistrzami kl. C odbędą się przy założeniu że żadna drużyna nie spada z klasy „O". Gospodarz pierwszego meczu barażowego zostanie wyłoniony drogą losowania.

Wariant II
Spada jedna drużyna z klasy Okręgowej:

Z klasy „A" do „B" spadają drużyny, które zajmą w rozgrywkach 13 i 14 miejsce. Drużyny zajmujące 11 i 12 miejsce rozegrają baraż z drużynami które zajęły 2 miejsca w kl. „B" Pary zostaną wybrane drogą losowania: drużyny z kl. „A" 11 i 12 miejsce z wicemistrzami klas „B". Gospodarz pierwszego meczu barażowego zostanie wyłoniony drogą losowania.

Wariant III
Spadają dwie drużyny z klasy Okręgowej:

Z klasy „A" do „B" spadają drużyny, które zajmą w rozgrywkach 12,13 i 14 miejsce. Drużyny zajmujące 10 i 11 miejsce rozegrają baraż z drużynami które zajęły 2 miejsca w kl. „B". Pary zostaną wybrane drogą losowania: drużyny z kl. „A" 10 i 11 miejsce z wicemistrzami klas „B". Gospodarz pierwszego meczu barażowego zostanie wyłoniony drogą losowania.

Mecze odbywają się na zasadzie dwumeczu: mecz i rewanż tzn. jeden mecz w roli gospodarza, drugi jako goście. Ustalenie par barażowych, oraz kolejność rozgrywania zawodów ustala się w drodze losowania na posiedzeniu WG PPPN w siedzibie Podokręgu Piłki Nożnej ul. Parkowa 14 Nowy Targ z udziałem przedstawicieli zainteresowanych klubów.

Zwycięzcą zawodów barażowych, zostaje zespół, który w dwumeczu uzyskał większą liczbę punktów.

W przypadku uzyskania równej ilości punktów o zwycięstwie decyduje:

a) korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn

b) przy dalszej równości, według obowiązującej reguły FIFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie, korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,

c) przy dalszej równości, zarządza się rzuty karne.