111 a klasa a

PIŁKA NOŻNA. IX kolejka spotkań przyniosła nam koniec serii niepokonanych dotychczas drużyn z Lipnicy Wielkie i Ludźmierza. Skorzystał nad tym lider ze Szczawnicy, który po kolejnej wysokiej wygranej odskoczył od reszty stawki.

Zarówno Babia Góra jak i Wiatr Ludźmierz przegrały mimo iż pełniły rolę gospodarza. Ci pierwsi ulegli Granitowi Czarna Góra, a drudzy Orkanowi Raba Wyżna. To właśnie podopieczni Roberta Możdżenia po zwycięstwie w Ludźmierzu wskoczyli na fotel wicelidera.

Tym samym jedyną niepokonaną w lidze drużyną jest Jarmuta, która łatwiej niż można było się spodziewać poradziła sobie w Tylmanowej z Lubaniem, który ostatnimi czasy sygnalizował znaczą zwyżkę formy. Na zespół ze Szczawnicy okazało się to jednak za mało. Już po 45 minutach gry goście mieli trzy bramki zaliczki i losy meczu były rozstrzygnięte.

Najefektowniejsze zwycięstwo w tej serii zanotował beniaminek z Bukowiny Tatrzańskiej, który 7:2 rozgromił Dunajec Ostrowsko. Długo nic nie zapowiadało takiego rozstrzygnięcia. Co prawda do przerwy Zawrat prowadził już 2:0, ale w ciągu pierwszych pięciu minut drugiej części gry Dunajec doprowadził do stanu 2:2. Potem już jednak na murawie dzielił i rządził Zawrat.

Punktami podzieliły się na boisku w Zaskalu dwaj inni beniaminkowie. Skalni zremisowali z Przełęczą Łopuszna 2:2. Bramek nie obejrzeli kibice w Rabce, gdzie Wierchy gościły Jordana Joradnów. Ze zwycięstwa cieszyli się za to fani Bystrego Nowe Bystre, który 3:1 pokonał Orawę Jabłonka

Babia Góra Lipnica Wielka – Granit Czarna Góra 2:3 (2:2)
1:0 T. Lach 17, 1:1 M. Lichacz 21 z karnego, 1:2 M. Lichacz 23, 2:2 G. Lach 26, 2:3 Modła 75 Sędziował Kamil Traczyk z Nowego Targu. Żółte kartki: Janiczak, G. Lach, Wontorczyk, K. Kucek, Lichosyt – Pawlica
Babia Góra: Dominik Karkoszka – G. Kucek (47 K. Kucek), Mikłusiak, D. Kucek, Lichosyt, Kudzia, G. Lach (70 Dawid Karkoszka), G. Skoczyk, Wontorczyk – Janiczak, T. Lach.
Granit: P. Gogola – P. Sarna, Czajkowski, J. Milon, Pawlica – Kiernoziak, M. Sarna, Dziubasik (85 K. Sarna), Z. Milon (80 T. Lichacz) – Modła, M. Lichacz.

Już w pierwszej minucie goście mogli wyjść na prowadzenie ale w dogodnej sytuacji Dziubasik fatalnie przestrzelił. Gospodarze objęli prowadzenie w 16 minucie kiedy to T.Lach wykorzystał dobre podanie i umieścił piłkę w pustej już bramce. Pięć minut po straconej bramce Granit wyrównał stan meczu. Długie podanie Czajkowskiego przejął M. Lichacz i będąc w polu karnym został sfaulowany przez Mikłusiaka. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał rzut karny. W 24 minucie przyjezdni, znów za sprawą młodego napastnika Granitu, wyszli na prowadzenie. Strzał Modły odbija Karkoszka jednak piłka spada pod nogi M. Lichacza, który dopełnił formalności. Jako że mecz toczył się w systemie cios za cios, na odpowiedź Babiej Góry nie trzeba było długo czekać. Już w 26 minucie G.Lach znalazł się w sytuacji sam na sam z Gogolą i pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. 28 minuta i kontra Granitu. Modła w doskonałej sytuacji strzela nad wychodzącym bramkarzem gospodarzy lecz zmierzającą do pustej bramki piłkę w ostatniej chwili wybijają obrońcy. Do końca połowy obie drużyny stwarzały sobie multum sytuacji podbramkowych. Najgroźniejszą po stronie gospodarzy miał Skoczyk, którego techniczny lob ostęplował poprzeczkę, a po stronie gości strzał Z.Milona efektownie sparował Karkoszka.

Drugie 45 minut do momentu strzelenia bramki przez graczy Granitu, było dokładną kopią pierwszej połowy. W 56 minucie J. Milon strzelał zza pola karnego lecz piłka wylądowała na słupku. W odpowiedzi Skoczyk próbował swoich sił z ok. 25 metra lecz jego mocny strzał pewnie wyłapał Gogola. W 60 minucie gospodarze mieli doskonałą okazję do wyjścia na prowadzenie. G.Lach strzelał z pola bramkowego lecz znów instynktownie broni Gogola. W odpowiedzi po rzucie rożnym w dobrej sytuacji znalazł się M.Sarna lecz piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce. 75 minuta meczu okazała się kluczowa. Po paru podaniach Granit wyprowadził szybką akcję. Prawą stroną pognał J.Milon i zagrał w pole karne do nieobstawionego Modły, który ze stoickim spokojniem pokonał golkipera gospodarzy. Do końca spotkania coraz większą przewagę posiadali gracze Babiej Góry. Natomiast goście ograniczali się tylko do kontr. Po jednej z nich mogli podwyższyć prowadzenie lecz w doskonałej sytuacji fatalnie przestrzelili P. Sarna i kończący akcję, Modła. Gospodarze mogli wyrównać w samej końcówce jednakże fenomenalną interwencją na refleks popisał się Gogola.
/DePe

W pozostałych meczach:
Lubań Tylmanowa – Jarmuta Szczawnica 1:4 (0:3): Pierzchała 58 - J. Pietrzak 10, Borucki 27, Lach 45, M. Pietrzak 83; Zawrat Bukowina Tatrzańska – Dunajec Ostrowsko 7:2 (2:0): Stasik 27, samobójcza 40, Majerczyk 58, Rzadkosz 64, Janczy 76, 79, Gutt 90 - Labidi 47, Młynarczyk 49 ; Skalni Zaskale – Przełęcz Łopuszna 2:2 (1:1): Król 43, 65 z karnego - Głowa 13, Maciasz 80; Wierchy Rabka – Jordan Jordanów 0:0; Bystry Nowe Bystre – Orawa Jabłonka 3:1 (1:0): Salamon 37, 79, Pajda 64 – Zahora 77; Wiatr Ludźmierz – Orkan Raba Wyżna 1:3 (1:1): Mikoś 22 z karnego – Rapta 42 z karnego, Lenart 48, Pluta 70.