barski1p

HOKEJ. Rozmowa ze szkoleniowcem KH Podhale Nowy Targ przed startem ćwierćfinałowej rywalizacji z GKS Katowice.

Jak wyglądają przygotowania do play-off ? Cy jesteście już gotowi do pierwszego meczu z Katowicami ?

- Trenujemy codziennie, albo na lodzie, albo korzystamy z siłowni Fitness Factory. Od czwartku już będziemy pracować głównie nad elementami taktyki i wierzę, że na sobotę będziemy już gotowi na 100 procent.

Jak wygląda sytuacja kadrowa. Czy Kacper Guzik, Richard Jencik i Dylan Willick zdążą na pierwsze mecze ?

- Ciężko powiedzieć. Na dzisiaj w każdym z tych przypadków szansę są na 50 na 50. Wszyscy trenują, ale nie z pełnym obciążeniem.

Co będzie kluczem do wygrania ćwierćfinałowej rywalizacji z Katowicami?

- Konsekwenta i cierpliwa realizacja od pierwszej do ostatniej minuty naszej gry. Musimy być w tym bardzo dokładni. Zwracać na każdy detal i koncertować się z meczu na mecz. Nie możemy wybiegać za daleko w przyszłość. Presja jest po stronie Katowic. Myślę, że nikt nie zakładał że sezon zasadniczy zakończymy na 3 miejscu. Chcemy iść za ciosem i sprawić kolejną miłą niespodziankę naszym kibicom.

Ostatni wygrany ligowy mecz z Katowicami w sezonie zasadniczym może mieć jakieś znaczenie ?

- Nie sądzę. Nie możemy wzorować się na tamtym spotkaniu. Katowice na pewno wyciągnęły wnioski z tej porażki, dokładnie ten mecze przeanalizowały i myślę, że zagrają zupełnie inaczej. Dlatego my też musimy być na wyższym poziomie niż wtedy.

Co jest największą siłą zespołu z Katowic?

- Sezon zasadniczy pokazał że to bardzo dobry zespół. Mają 4 mocne ataki, 8 silnych obrońców i jednego z najlepszych w lidze bramkarzy. Mam też duży szacunek do sztabu szkoleniowego.

To że zaczynacie na własnym lodowisku jest dużym atutem?

- Mam nadzieję, że tak będzie. Duża w tym rola naszych kibiców. Mam nadzieję, że przybędą w komplecie na te mecze i swoim głośnym dopingiem dadzą się we znaki naszym przeciwnikom. Bardzo liczymy na naszych fanów.

Granie dzień po dniu może sprawić problem?

- Myślę, że nie. Jesteśmy dobrze przygotowani. Każdego dnia ciężko pracujemy nad tym aby podołać trudom całego sezonu.

Rozmawiał Maciej Zubek

fot. Maciej Gębacz