111pod mp old boys1111

HOKEJ. Po pięciu latach przerwy, hokeiści Podhala Nowy Targ po raz siódmy w historii wywalczyli tytuł Mistrza Polski Old Boyów. W finale turnieju rozegranego w Sosnowcu, „Szarotki" pokonały gospodarzy zmagań, ekipę Zagłębia. To pierwszy i najprawdopodobniej jedyny tytuł mistrzowski wywalczony w tym roku przez hokeistów z Nowego Targu.

W mistrzostwach rywalizowało łącznie 10 drużyn. W pierwszej fazie turnieju grano w dwóch grupach. Ich kolejność wyznaczała układ gier już w meczach o konkretne miejsca.

Nowotarżanie od początku sygnalizowali wysoką dyspozycję. W meczach grupowych odnieśli komplet czterech zwycięstw, ogrywając kolejno 8:3 zespół z Torunia (gole Ł. Gil 2, Jękner, Tomasik, Puławski, A. Zych, Mizera, Zaręba), 12:0 Stoczniowca Gdańsk (gole: Ł. Gil 3, A. Zych 2, Jękner, Kubowicz, Puławski, Mizera, Zaręba, Różański, Trzópek), 9:4 Unię Oświęcim (gole: Różański 2, Iskrzycki 2, Ł. Gil, P. Zych, Jękner, Mizera, Zaręba) oraz 3:0 Cracovię (gole: Ł. Gil, Puławski, Jękner). Pierwsze miejsce w grupie gwarantował grę w finale, z Zagłębiem, które wygrało grupę drugą. Po upływie regulaminowego czasu gry wynik był remisowy 1:1 (gola dla Podhala zdobył Zaręba). O mistrzostwie decydowały więc rzuty karne. W nich świetna postawa w bramce Rączki i „złota" bramka Zaręby, dały Podhalu mistrzostwo.

- Kluczem do sukcesu był wreszcie w miarę szeroki i wyrównany skład. Wcześniej mieliśmy problemy ze skompletowaniem trzech piątek, a w tej kategorii to minimum, które powiedzmy, że daje gwarancję na przyzwoity wynik. W tym roku zgodnie z regulaminem grać już mogli m.in Marek Rączka, Zdzisiek Zaręba czy Bartek Iskrzycki. Z nimi było już dużo łatwiej. Zwłaszcza Marek był bardzo mocnym punktem naszej drużyny. W każdym meczu spisywał się wyśmienicie. Od samego początku grało się nam bardzo fajnie. Sam finał był jednak już bardzo trudny. Prowadziliśmy 1:0 praktycznie do ostatniej minuty. Wtedy mieliśmy sytuację na 2:0, nie wykorzystaliśmy jej, poszła kontra, zrobiliśmy błąd przy zmianie i straciliśmy bramkę wyrównującą. W karnych jednak szczęście było przy nas. Fajna sprawa być znów najlepszą drużyną kraju. Za rok będziemy bronić tytułu w Toruniu. Będziemy jeszcze silniejsi bo dołączą do nas kolejne „młode" wilczki Bartek Piotrowski, Tomek Koszarek i Mateusz Malinowski – ocenił gracz Old Boys Podhale, Jacek Kubowicz.

GALERIA Z MISTRZOSTW AUTORSTWA RYSZARDA BIELAKA

Indywidualne wyróżnienie spotkało Łukasza Gila, który został wybrany przez organizatorów najlepszym zawodnikiem Mistrzostw.

Po tytuł najlepszej drużyny w kraju sięgnęli: Marek Rączka, Hubert Martuszewski, Tadeusz Puławski, Paweł Gil, Jacek Kubowicz, Łukasz Gil, Tomasz Jękner, Leszek Różański, Paweł Zych, Bartłomiej Iskrzycki, Mirosław Tomasik, Adam Zych, Mariusz Trzópek, Ryszard Bielak, Janusz Mizera, Dariusz Sikora, Zdzisław Zaręba, Robert Szopiński. Funkcję trenera sprawował Józef Batkiewicz, a rolę kierownika pełnił Ryszard Bielak.