IMG 2333

UNIHOKEJ. Już jutro rusza nowy sezon w ekstraklasie unihokeistek. W gronie siedmiu drużyn, które rywalizować będą o miano najlepszej krajowej drużyny są dwa zespoły
z Nowego Targu.

Zaprawione w ligowych bojach unihokeistki MMKS Podhale rozgrywki zainaugurują meczami na swoim parkiecie z drużyną Dzikich Gęsi Zielonka. Oba te zespoły w ubiegłym sezonie spotkały się w rywalizacji o miejsce trzecie. Wówczas górą były zawodniczki spod warszawskiej miejscowości. Teraz nowotarżanki pałają dużą rządzą rewanżu i chcą znacząco poprawić swoje wyniki: - O zeszłym sezonie każda z nas już zapomniała. Wierzę, że teraz będzie dużo lepiej. Pewne wnioski wysunęłyśmy i mam nadzieję, że tych błędów które popełnialiśmy już będziemy się wystrzygać. Lato przepracowałyśmy w miarę solidnie co powinno dać efekty w sezonie. Liga zapowiada się ciekawie. Myślę, że może być sporo niespodzianek – uważa kapitan MMKS Podhale Karolina Piekarczyk.

Większych zmian w kadrze zespołu nie ma. Trener Jacek Michalski będzie miał do dyspozycji następujące zawodniczki: Anetę Grynie, Sabinę Lech, Marzenę Bryniarską, Magdalenę Sopiarz, Ewelinę Bryniarską, Magdalenę Siuta, Magdalenę Krzystyniak, Karolinę Piekarczyk, Katarzynę Fuła, Aleksandrę Skibę, Katarzynę Guzik, Justynę Florczak, Annę Podlipni, Paulinę Dębska, Agnieszkę Timek oraz Magdalenę Mamak.

Dla unihokeistek Worwy Szarotka – które w weekend również na swoim boisku spotkają sięz Absolwentem Siedlec - rozpoczynający się sezon będzie drugim w kategorii seniorek. W swoim debiucie podopieczne trenera Lesław Ossowskiego zajęły miejsce piąte, co rozpatrywano w kategorii sukcesu. Teraz jednak poprzeczka jest wyżej zawieszona: - Marzeniem byłby awans do czwórki. Uważam, że stać nas na to. Skład praktycznie się nie zmienił. Odeszła tylko Sabina Sąder, która wyjechała zagranicę. Problemem jest jednak to, że większość dziewcząt zaczęła studia. Zobaczymy w jakim stopniu będą w stanie naukę dzielić z treningami i wyjazdami na mecze. Generalnie jednak z optymizmem patrzę na ten sezon – twierdzi szkoleniowiec Szarotki.

W sezonie 2012/2013 Worwę Szarotka reprezentować będą: Magdalena Zapała, Joanna Chlebda, Kinga Leśniak, Renata Zapała, Karolina Węgrzyn, Anna Kubowicz, Ewelina Burdyn, Magdalena Chowaniec, Karolina Bujak, Sabina Kaczmarczyk, Anna Burdyn, Aleksandra Burdyn, Olga Rokicka, Klaudia Dziubińska oraz Magdalena Gruszczak.

W tym roku zmodyfikowano nieco system rozgrywek. Rywalizacja toczyć się będzie nie w dwóch – jak to miało miejsce w ubiegłym sezonie – a w jednej grupie. W części zasadniczej odbędzie się
14 kolejek. W marcu rozpocznie się faza play-off.