tsp

SIATKÓWKA. 27 października z udziałem drużyny TS Podhalański wystartują rozgrywki IV Ligi Małopolskiej. Nasi reprezentanci sezon rozpoczną wyjazdowym spotkaniem w Świnnej Porębie.

To drugi sezon TSP na tym szczeblu rozgrywek. W swoim debiucie w sezonie 2011/2012 zajęli wysokie trzecie miejsce:- Przygotowania rozpoczęliśmy początkiem września. Niektórzy z naszych zawodników przeszli do treningów płynnie po zakończeniu sezonu „plażowego", inni natomiast po krótkim okresie przygotowawczym – informuje kapitan i II trener zespołu Karol Majewski: - Jeżeli chodzi o skład personalny to nasz zespół został odmłodzony. Trzon drużyny pozostaje ten sam, ale kadra poszerzyła się o perspektywicznych zawodników, którzy na pewno wprowadzą potrzebną rywalizację na poszczególnych pozycjach. Troje z grupy „młodych wilków" to uczniowie szkół ponad gimnazjalnych z rocznika 1994: Marcin Szuba wychowanek TSP mieszkający w Czarnym Dunajcu, Łukasz Augustyniak – drugi rozgrywający oraz Jacek Bałos szczególnie utalentowany chłopak, wciąż jeszcze formalnie zawodnik Jastrzębia Borynia i do niedawana uczeń tamtejszego SMS. Miano najmłodszego przejął w tym roku Wojtek Stasik, gimnazjalista z Lipnicy Małej, członek kadry Małopolski juniorów w ubiegłym roku. Mamy nadzieję, że kombinacja młodości z doświadczeniem stworzy „mieszankę wybuchową". Póki co pracujemy nad zgraniem zespołu. Mamy za sobą już dwa mecze sparingowe: z MGKS Mszanką Mszana Dolna i KS Feniksem Dobczyce, a trzeci zaplanowany jest na 15 października z GSKS Laskową. Przed pierwszym meczem ligowym planujemy udział jeszcze w minimum jednej grze kontrolnej w formie turnieju. Mamy już niezbędne doświadczenie i niezaspokojony głód sukcesu, co w połączeniu z ciężką pracą pozwoli powalczyć o wygranie tegorocznych rozgrywek IV ligi i bezpośrednio awansować o klasę wyżej. To nasz podstawowy cel na nadchodzący sezon – dodaje Majewski.

Na koniec miła informacja i ciekawostka. Życzenia powodzenia w sezonie 2012/2013 TS Podhalańskiemu złożył między innymi mistrz świata juniorów, wicemistrz świata seniorów (Japonia 2006), klubowy medalista Ligi Mistrzów (m.in. Trentino Volley), zdobywca wielu wyróżnień indywidualnych, wielokrotny reprezentant Polski i aktualny zawodnik wicemistrza Polski. Jeden z najlepszych siatkarzy na swojej pozycji na Michał Winiarski (ZDJĘCIE W TYTULE).