MR20190216 133

PIŁKA NOŻNA. 16 lutego na hali sportowej w Cichem odbył się turniej rocznika 2008 AP Wisła Chochołowskie Termy Cup, w którym wystąpiły tak znane zespoły jak: Akademia Piłkarska Wisła Kraków, A.M. Cracovia Kraków, Hutnik Kraków, Puszcza Niepołomice, MFK Dolny Kubin Słowacja, Sokoliki Stary Sącz, Limanovia Limanowa, A.P. Wisła Czarny Dunajec oraz zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego AP Wierchy Rabka.

 Organizatorem kolejnej edycji turnieju AP Wisła Cup była Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec, głównym sponsorem turnieju zostały Chochołowskie Termy, parterami turnieju była Gmina Czarny Dunajec oraz MEDIASPORT Profesjonalny Trening.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których zespoły walczyły o awans to ćwierćfinału. Hutnik Kraków oraz Cracovia zakończyły zmagania w swoich grupach na pierwszym miejscu, z turnieju na tym etapie odpadły druga drużyna Hutnika oraz UKS Sokoliki Stary Sącz.

Do ćwierćfinału pewnie awansowali gospodarze, jednak nie udało im się pokonać Limanovii i na tym etapie zakończyli rozgrywki, podobnie jak krakowska Wisła, która w rzutach karnych przegrała z Puszczą Niepołomice.

MR20190216 111

Najwięcej emocji było w półfinałach, gdzie Puszcza i Limanovia odprawiły po rzutach karnych dwie krakowskie drużyny Cracovii i Hutnika.

W derbowym meczu o trzecie miejsce Cracovia okazała się lepsza od Hutnika natomiast w finale Puszcza wygrała z Limanovią 1-0.

Statuetka najlepszego zawodnika trafiła do Przemysława Gołębia z Limanovii, najlepszym strzelcem został Mikołaj Czechowicz z Cracovii a najlepszym bramkarzem wybrano zawodnika Puszczy Jędrzeja Gruszkę.

MR20190216 158

" Świetny turniej pod względem sportowym i organizacyjnym, cieszymy się, że udało się sprowadzić tak znane kluby na kolejny już turniej z cyklu Wisła Cup. Taki turniej to również świetna zabawa dla naszych zawodników, którzy nie przestraszyli się renomowanych piłkarskich marek i jak równy z równym walczyli we wszystkich spotkaniach. "

MR20190216 184

materiał prasowy AP Wisła Czarny Dunajec