APPodhala Wspolpraca

PIŁKA NOZNA. Do grona Klubów Partnerskich Akademii Piłkarskiej Podhala&NKP Podhale dołączył klub KS Gorce Rdzawka!

Bardzo się cieszymy, że kolejny klub podpisał z nami ścisłą umowę współpracy w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży. Umożliwi ona najzdolniejszym zawodnikom z klubu Gorce Rdzawka możliwość gry w małopolskich ligach, na poszczególnych etapach szkolenia oraz zagwarantuje prawidłowy rozwój. Jest to kolejny klub, który będzie z nami współpracował w zakresie szkolenia, zarówno na poziomie dzieci, jak i pierwszej drużyny KS Gorce Rdzawka. Serdecznie witamy kolejny klub i zapraszamy następne do naszej "dużej rodziny" NKP Podhale! - mówi Dyrektor Akademii Piłkarskiej Podhala, Pan Tomasz Gorczyk.

Z podobnymi nadziejami wypowiada się v-ce Prezes KS Gorce Rdzawka, Pan Przemysław Zając: - Wspólnie z całym zarządem Klubu uznaliśmy, że podjęcie współpracy z AP będzie stanowić pomoc w rozwoju młodych piłkarzy, zwłaszcza tych najzdolniejszych. Zawodnicy będą mieli możliwość spróbować swoich sił w Akademii, a w przyszłości w NKP Podhale. Współpraca z pewnością wpłynie na podniesienie poziomu nie tylko naszych wychowanków, ale także całej AP.

Prezes Gorców nie ukrywał również ważnego aspektu szkolenia Kadr, które mogą skorzystać na współpracy z AP Podhala. - Również my, trenerzy i opiekunowie, będziemy mogli wiele się nauczyć, zarówno w kwestiach organizacyjnych, jak i szkoleniowych. Liczymy na wspólne organizowanie naborów do klas sportowych, zawodów czy obozów.

Współpraca pomiędzy klubami obejmuje więc dość szerokie spektrum. Mówimy tu bowiem nie tylko o drużynach młodzieżowych, ale również zespole seniorskim, jak i wspomnianych wcześniej kadrach, tj. sztabie szkoleniowym.

Klub Gorce Rdzawka dysponuje grupami młodzieżowymi w wieku Skrzatów, Żaków, Młodzików i Orlików. Nie są to co prawda grupy zgłoszone do ligi, jednak planujemy w niedalekiej przyszłości to uczynić i rozpocząć przygodę z profesjonalną piłką nożną. Klub Gorce Rdzawka od początku swego istnienia stara się stwarzać warunki rozwoju dla młodych piłkarzy. Prowadzimy szkółkę piłkarską, w ramach której odbywają się cotygodniowe treningi w kilku grupach wiekowych prowadzone przez trenera posiadającego odpowiednie kwalifikacje. Co roku organizujemy w Rdzawce Turniej Piłkarski, a także bierzemy udział w wydarzeniach sportowych odbywających się na Podhalu. Staramy się uczyć dzieci koleżeństwa, zdrowej rywalizacji i współpracy poprzez uprawianie sportu.

Mamy nadzieję, że wspólnie z naszymi Klubami Partnerskimi z roku na rok będziemy stale podnosić poziom piłki nożnej na Podhalu, zarówno jeśli chodzi o wyszkolenie zawodników, jak i trenerów. Dziękujemy za zaufanie i raz jeszcze gorąco witamy klub KS Gorce Rdzawka w naszej sportowej Rodzinie! – możemy przeczytać na stronie klubowej NKP Podhale.