gazdaaa

HOKEJ. Hokeiści Gazda Team Nowy Targ zakończyli sezon zasadniczy w rozgrywkach grupy południowej II ligi. Nowotarżanie ostatecznie w tabeli zajęli miejsce trzecie, co dało im awans do turnieju finałowego.

Nowotarżanie staną więc przed szansą obrony mistrzowskiego tytuł jaki wywalczyli przed rokiem. W sezonie zasadniczym Gazda rozegrał łącznie 10 spotkań. Bilans wypadł remisowo: 5 zwycięstw i 5 porażek. Awans do turnieju finałowego, nowotarżanie zapewnili sobie dopiero w ostatniej kolejce, po zwycięstwie 7:4 nad najlepszą drużyną sezonu zasadniczego, KS Hockey Team Oświęcim.

- Bardzo trudny sezon głównie z racji problemów kadrowych. Niby mieliśmy zgłoszoną kadrę 25 zawodników z pola plus 4 bramkarzy, ale jak przyszło do meczu wyjazdowego to często trudno było zebrać 10 graczy. Do tego naszą zmorą były kary. Zdarzały się mecze, że prowadziliśmy 2-3 bramkami, ale przegrywaliśmy je właśnie przez łapane wykluczenia. To spowodowało, że do ostatniej kolejki nie mogliśmy być pewni gry w finale – mówi kapitan Gazdy, Dominik Cecuła.

Finał z udziałem sześciu najlepszych zespołów z 3 grup, rozegrany zostanie w drugiej połowie kwietnia w Łodzi. Oprócz Gazdy w finale zagrają drużyny Hockey Team Oświęcim, Sigma Katowice, ŁKH Łódź, BTH Bydgoszcz oraz LHT Lublin.

- Ciężko mówić o naszych szansach w finale. Myślę, że są one równe dla każdego z szóstki finalistów. Tutaj już na pewno drużyny przyjadą w najmocniejszych zestawieniach. Mam nadzieję, że podobnie będzie u nas. Na pewno żeby coś urgać w finale, musimy grac na wyższym poziomi niż w części zasadniczej – przekonuje Cecuła.

Indywidualnie najskuteczniejszym zawodnikiem Gazdy w sezonie zasadniczym był Rafał Podlipni, który w 9 meczach zdobył 11 goli, a przy 7 asystował.