patronisuperpicahr

PIŁKA NOŻNA. Amatorski zespół TS Patroni wywalczył przepustkę do pierwszego etapu Turnieju Mistrzostw Polski w piłce nożnej sześcioosobowej, który w dniach 20-21 lipca rozegrany zostanie w Warszawie. Weźmie z nim udział 128 zespołów, spośród których wyłonionych zostanie 16 najlepszych, które tydzień później w Chorzowie powalczą o główne trofeum.

Możliwość walki o MP Patroni zapewnili sobie zwyciężając jedną z lig w ramach ogólnopolskich rozgrywek tzw. Playareny, które z roku na rok biją rekordy popularności.

Ligę wygrali w imponującym stylu, odnosząc komplet 15 zwycięstw! Trzech zawodników Patronów zagarnęło też indywidualne wyróżnienia. Dawid Antolak został MVP ligi, Grzegorz Byrnas najlepszym bramkarzem, a do szóstki sezonu trafił też Marcin Wojcieszczak.

- Prawdę mówiąc, gdy zgłaszałem drużynę do tych rozgrywek miałem wiele obaw czy będziemy w stanie pogodzić to z treningami i meczami ligowymi. Niejednokrotnie w środku tygodnia, zaraz po skończonej pracy wsiadaliśmy w auto i jechaliśmy 50-60km żeby zagrać mecz. Jednak cały ten trud przyniósł wspaniały efekt – mówi kapitan i założyciel drużyny, Dawid Antolak - Przygoda, która rozpoczęła się w sierpniu zeszłego roku, przez te ostatnie kilkanaście miesięcy przeistoczyła się w piękny sen, który jest spełnieniem marzeń dla każdego z nas i zrobimy wszystko co w naszej mocy aby trwał on jak najdłużej. Z tego miejsca chciałbym podziękować jeszcze jednej osobie, naszej maskotce a jednocześnie kierowniczce, Natalii Bosak, która wspierała nas na każdym meczu Playareny – podkreśla Antolak.

Ukoronowaniem sezonu była też wygrana w Super Pucharze. Patroni pokonali 10:4 Polone Klub, mimo że do przerwy przegrywali 0:4!

Skład TS Patroni: Grzegorz Antolak, Grzegorz Byrnas, Dawi Antolak, Bartłomiej Hudecki, Bartłomiej Handzel, Dominik Antolak, Daniel Skwarek, Marcin Wojcieszczak, Marcin Budziak, Kamil Kuziel, Radosław Antolak, Lucjan Sobczak, Patryk Duda, Mateusz Pluta, Mateusz Ryś, Damian Czyszczoń, Piotr Karwaczka, Marcin Józefczak, Jakub Kasperczyk.

Osoby bądź fimy które chciałby wesprzeć finansowo Patronów w wyjeździe na Mistrzostwa Polski prosimy o kontakt pod nr telefonu: 887 853 353

Bieżące informacje na temat drużyny można śledzić za pośrednictwem ich Fan Page na facebooku

https://www.facebook.com/TSPatroni/