rephkej

HOKEJ. Łukasz Ślusarek, Bartłomiej Augustyn, Kamil Blańda, Ryszard Lizoń oraz Sławomir Walkosz to piątka zawodników Winter Classic Nowy Targ, która znalazła się w składzie reprezentacji Polski na grudniowe Mistrzostwa Świata i Europy w hokeju 3x3, które rozegrane zostaną już za miesiąc - w dniach 11-15 grudnia - w Bratysławie.

Hokej 3x3 to uliczna odmiana hokeja. Jak sam nazwa wskazuje gra się tutaj 3 na 3 plus bramkarze. Turniej rozegrany zostanie w kilku kategoriach wiekowych. Polacy rywalizować będą w seniorach. Będzie to absolutny debiut „Biało Czerwonych” na tej rangi imprezie. Oprócz zawodników z Nowego Tagu w składzie reprezentacji Polski znaleźli się m.in. zawodnicy z Krakowa, Bytoma i Wrocławia.

W pierwszej fazie turnieju Polacy zagrają z Czechami, Finlandią, Słowacją, Estonią, Austrią i Rosją. Z tego grona wyłoni się Mistrz Europy. Potem najlepsza czwórka z końcowej klasyfikacji ME rozpocznie zmagania o Mistrzostwo Świata. Trofeum bronią Kanadyjczycy.

- Szczerze powiem, nie wiemy kompletnie czego się spodziewać. Jedyne informacje jakie mamy o naszych przeciwnikach to te które przeczytaliśmy w internecie. Oni też jednak o nas nic nie wiedzą, więc liczymy, że będziemy tym przysłowiowym „czarnym koniem” Obraliśmy sobie za cel dostać się do pierwszej czwórki ME, co da nam przepustkę do turnieju o MŚ. Już sam fakt, że będziemy reprezentować nasz kraj daje nam powód do dumy i wywiera sporą presję, której postaramy podołać – zapewnia Łukasz Ślusarek.

- Liczymy też, że udział naszej piątki w turnieju takiej rangi, pomoże w promocji charytatywnych działań Winter Classic – dodaje Ryszard Lizoń.