crtppzzn

PIŁKA NOŻNA. Nawet 180 tysięcy złotych może trafić w ciągu roku na konto Akademii Piłkarskiej Podhala Nowy Targ. Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec może zaś wzbogacić się o kwotę 60 tys. złotych. To gratyfikacje w związku z przyznaniem tym Akademiom „Złotej Gwiazdki” w procesie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Władze Polskiego Związku Piłki Nożnej – wedle oficjalnego komunikatu na stronie internetowej – przyznały 694 certyfikaty. 117 podmiotów otrzymało gwiazdkę złotą, 145 srebrną, a 432 brązową.

Wedle wstępnych wyliczeń redakcji branżowego i cenionego w środowsku portalu internetowego junior.weszło.com.pl (redakcja zaznacza że te kwoty mogą się zmienić) na konto każdej Akademii ze Złotą Gwiazdką PZPN przeleje rocznie kwotę około 15 tysięcy złotych dla każdej z drużyn objętych certyfikacją. Posiadacze Srebrnej Gwiazdki mogą liczyć na zastrzyk gotówki w kwocie 10 tys. zł rocznie na drużynę, a do kasy Akademii z odznaką Brązową wpłynie rocznie 5 tys. złotych na drużynę.

Z Akademii Piłkarskich działających w obrębie Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej Polski Związek Piłki Nożnej wyróżnił cztery.

Dwie z nich: AP Podhale Nowy Targ i AP Wisła Czarny Dunajec zyskały najbardziej prestiżową „Złotą Gwiazdkę”. Jak można przeczytać na stronie związkowej Akademia z Nowego Targu w procesie certyfikacji uwzględniła 12 grup wiekowych czyli rocznie na konto Akademii wpłynąć może łączna kwota nawet 180 tys. złotych. Klub z Czarnego Dunajca zgłosił 4 drużyny, co daje nam kwotę 6o tys. zł rocznie.

Akademia Młody Jordan z Jordanowa otrzymała gwiazdkę srebrną. Zgłosiła 4 drużyn, więc może liczyć na kwotę 40 tysięcy zł rocznie. Brązowa gwiazdka trafiła do Szkółki Piłkarskiej Górale Nowy Targ. Tutaj mamy 4 drużyn, co daje kwotę 20 tysięcy złotych rocznie.

Wedle regulaminu certyfikacji pieniądze związkowe mają być przeznaczone tylko i wyłącznie na konkretne zadania tj. podwyższenia kwalifikacji trenerów, ich wynagrodzeń, ubezpieczeń zawodników oraz wynajmu obiektów treningowych.

Akademia objęte certyfikacją muszą też liczyć się na to, że będą skrupulatnie monitorowane i sprawdzane. Dwie negatywne oceny w czasie tzw. wizyt monitorujących oznaczań będzie wykreślenie z listy.