turniejraakss

Od piątku do niedzieli odbyła się wyjątkowa, bo X edycja Międzynarodowego Amatorskiego Turnieju Drużyn Mieszanych w Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Nowotarskiego.Organizatorem było stowarzyszenie Volley Rabka oraz Towarzystwo Sportowe „Podhalański” z Czarnego Dunajca.

Na siedmiu boiskach sportowych rywalizował 42 zespoły i ponad 350 zawodników i zawodniczek Polski, Czech, Słowacji. Grano w Liceum im. Eugeniusza Romera w Rabce - Zdrój, w Liceum im. Tischnera w Rabce, Zespole Szkół w Skawie,w Zespole Szkół w Spytkowicachoraz Zespole Szkół Miejskich w Mszanie Dolnej.

Zgodnie z regulaminem obowiązkowo na boisku musiały na stałe znajdować się co najmniej dwie kobiety, co łagodziło niejednokrotnie męski temperament. Mecze rozgrywano na siatce 2,43m.W tym roku pobiliśmy kolejny rekord. Łącznie rozegrano133 meczew przeciągu trzech dni.Mecze eliminacyjne rozgrywane były w siedmiu grupach w piątek i sobotę, systemem każdy z każdym.

W tegorocznej edycji wystąpiły drużyny: Volley Rabka, Papa Gelato Kraków, KamanVolley,Zagórzanie Mszana Dolna, BBTeam, 52! Kraków, VT Balviten, Perfect Team Interdekor CZ, Atena RevucaSk, Silesia Volley, Gramy na dwa Kraków, 4 FUN Sosnowiec, Siatkarze z Majami, Avengers Nitra SK, Lidersi Myślenice, Vódlejbal, Śląsk, Wczorajsi Kraków, Janusze Pcim, Volley Masters Gliwic, Dziadki Sucha Beskidzka, Riki Tiki Dziki, BCS Wilki Zawoja, Ofensywno Najprawdziwsi, Krzeszowice, Bogoce Czarny Dunajec, Bochnia, nie (Mistrzowie) Niepołomice, Dzikie Skoczki Kraków, Team Mszana Dolna, Medaliki Częstochowa, Małgorzałka Team Kraków, Orły Naprawa, Orion Spytkowice, Sayonara Poprad SK, OldBoys Stary Sącz, Wymyślimy Kraków, Lotniskowcy Kraków, MissionUnblockable SK, MovozaSvitSk, ChmeloveBabovkySk oraz Chlory Raba Wyżna.

Po dwóch dnia rywalizacji w grupach, w trzecim dniu na hali w Mszanie 16 najlepszych drużyn rozegrało mecze ćwierćfinałowe. najlepszych drużyn. Spośród najlepsza czwórka walczyła o finał.

Tytułu po raz trzeci nie udało się obronić drużynie Perfekt Team BVK Interdekor z Republiki Czeskiej. W tym roku zwyciężyła drużyna „Mission Unblockable” z Bratysławy Na drugim miejscu uplasowała się drużyna „Ofensywno Najprawdziwsi” z Krakowa oraz na najniższym stopniu podium stanęła ekipa również z Krakowa „Małgorzałka”. Poza znalazła się słowacka drużyna „Atena” z Revucy.

- Śmiało mogę stwierdzić, że turniej należy do największych międzynarodowych turniejów mieszanych z taką ilością drużyn i rozegranych meczy. Najlepsza czwórka rozegrała przez weekend 10 meczy. Jest to kompletnie niespotykane. Do Rabki przyjeżdżają miłośnicy siatkówki od młodzieży po seniorów 55+ – mówi Beata Skrzesińska Milc, prezes Volley Rabka.

Najlepszym atakującym turnieju został wybrany reprezentant słowackiej drużyny MissionUnblockable Lubo Bajcura, najlepszą zawodniczką została Patrycja Silczuk z Ofensywno Najprawdziwsi a MVP turnieju otrzymał Peter Janusek zMissionUnblockable.

- Serdecznie dziękuję sponsorom turnieju właścicielowi Piekarnia –Cukiernia Ignacy Polański za pyszne drożdżówki,Firmie "REMI" Remigiusz Kusy z Nowego Targu, Firmie Transportowej „Jarosz” z Rabki, Firmie Remontowo-Budowlanej „ Profes” Rafał Konieczny, firmie MxVolley za ufundowanie rękawków siatkarskich, Termom Chochołowskim za ufundowanie voucherów dla najlepszej drużynyoraz pani Małgosi Kojs„Przystań Kabanos” za smaczny jak zawsze obiad oraz wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do organizacji tego turnieju. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Patronat Honorowy nad imprezą objął pan Burmistrz Rabki-Zdrój oraz pani Burmistrz Mszany Dolnej. Szczególne podziękowania składam na ręce Starosty Nowotarskiego za ufundowanie nagród – dodała Skrzesińska Milc.

Opr. mz