hokejmrskieoko

Dziewiętnastu, w większości byłych zawodników Podhala Nowy Targ, obecnie grających w hokeja już hobbystycznie w drugoligowej drużynie Gazdy, rozegrało dzisiaj – na wzór słynnego Winter Classic – mecz pokazowy na tafli…. Morskiego Oka.

- Pomysł zrodził się w mojej głowę już jakiś czas temu. Brakowało jednak rąk do pomocy. Teraz te ręce się znalazły i pomysł udało się zrealizować – mówi główny pomysłodawca całej inicjatywy Mariusz Jastrzębski – Bardzo przychylnie do naszego pomysłu podeszły władze Tatrzańskiego Parku Narodowego za co im z tego miejsca serdecznie dziękuję. Pomysł wypalił więc na pewno będziemy go kontynuować. Za rok chcemy już jednak zrobić drugą edycję z większą „pompą” - dodaje Jastrzębski.

winterclassiktatry

Grano Czarni na Szarych. Wygrali Ci pierwsi 11:7. W ekipie zwycięzców zagrali: Kacper Kos, Symon Pohrebny, Adam Zych, Mariusz Jastrzębski, Kacper Jastrzębski, Marek Puławski, Tomasz Słowakiewicz, Michał Zwinczak. Skład Szarych to: Patryk Wielkiewicz, Rafał Podlipni, Tadeusz Huzior, Robert Sięka, Łukas Szumal, Sylwester Plewa, Maciej Kmiecik, Piotr Białoń, Maciej Rybak, Konrad Stypuła i Damian Sulka. Funkcje kierowników obu drużyn pełnili Dawid Długopolski i Bartłomiej Talaga.

Przysłowiowa „korona króla strzelców” trafiła do Mariusza Jastrzębskiego, autora sześciu bramek.

FOT. Maciej Gębacz