20200801 191655

1 sierpnia  dbyły się Mistrzostwa Rabki w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Jednocześnie były to kwalifikacje do Mistrzostw MTKKF, które zostaną rozegrane w Krakowie

W tegorocznej edycji wzięły udział 23 teamy z Małopolski, Śląska a nawet Dolnego Śląska. Przy pięknej, wręcz wymarzonej pogodzie na zawodników , na trzech boiskach do siatkówki plażowej w Parku Zdrojowym oraz przy bulwarach rabczańskich rozegrano łącznie 50 meczy na bardzo wysokim poziomie. Każda drużyna męska zagrała co najmniej 4 mecze, a w kategorii damskiej co najmniej 3.

Tego typu system gier zachęca do wzięcia udziału w turnieju zawodników z dalszych części Polski, a o to nam wszystkim chodzi…żeby sobie pograć i spędzić fajnie czas na sportowo, na świeżym powietrzu w wyjątkowym rabczańskim klimacie.

Wśród pań najlepsze okazały się dziewczyny ze Starego Sącza Natalia Madziar i Sabina Górowska po zaciętym meczu finałowym pokonały team z Wieliczki Kamilę Małotę i Julię Hebda 2:0 (-12, -12). Na trzecim miejscu uplasowały się zawodniczki ze Starego Sącza i Barcic – Anna Urlik i Marta Bogacka wygrywając z ekipą z Limanowej Joanną Wyrwa i Anetą Adamczyk 2:1 (14:15,15:6,11:6).

20200801 162726

W kategorii męskiej na najwyższym podium stanął team z Chrzanowa Przemysław Paliwoda i Kamil Gąsiorowski pokonując ekipę Krzysztof Milanowski i Michael Ghantous (Bydlin/Chrzanów) 2:0 (-13,-17) i ekipę Krzysztof Pyka i Dariusz Mika z Krakowa 2:1 (15:9,13:15,11:7). Tuż za podium znalazła się drużyna Kamil Królikowski i Karol Szumowski z Siemianowic Śląskich.

- Chciałam bardzo podziękować wszystkim za udział w turnieju. Cieszy bardzo fakt, że coraz młodsze drużyny biorą udział w rozgrywkach. Nas starszych jeszcze bardziej mobilizuje to do działania. Każdy zawodnik po takim turnieju wyjeżdża z Rabki z zapasem energii i uśmiechem na twarzy. Ogromne podziękowania należą się panu Edwardowi Koniecznemu w koordynację turnieju, a panu Zbyszkowi Pistorowi za pomoc w przygotowaniu boisk na turniej. Szczególne podziękowania należą się również naszym sponsorom…Firmie „Przystań w Kabanosie” ze Spytkowic za pyszny jak zawsze catering oraz Firmie „Ignacy Polański” z Zubrzycy Górnej za ufundowanie drożdżówek, smakiem których zachwycali się wszyscy zawodnicy i sędziowie. Mam nadzieję, że za rok pokonany kolejny próg pod względem frekwencji i na równie wysokim poziomie odbędą się następne Mistrzostwa Rabki - powiedziała organizatorka turnieju Beata Skrzesińska-Milc. 

Organizatorem turnieju było stowarzyszenie „Volley Rabka” i Ognisko TKKF „Carlina”.  Patronat honorowy objął Burmistrz Rabki-Zdroju pan Leszek Świder.