Dunajec3 1024x682

We wtorek 27 października na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana została zawarta nowa umowa pomiędzy Wisłą Kraków a Akademią Piłkarską Wisła Czarny Dunajec, na mocy której szkółka pozostanie w gronie Klubów Partnerskich Białej Gwiazdy.

Podpisy pod dokumentem parafowali Dyrektor Akademii Wisły Kraków Krzysztof Kołaczyk, Koordynator Klubów Partnerskich Wisły Kraków Sebastian Tłok, Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec Andrzej Turaj oraz Wiceprezes Zarządu AP Wisła Czarny Dunajec – Jacek Hodorowicz.

Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec została założona w lutym 2013 roku. Od początku funkcjonowania szkółka skupia się na rozwoju psychofizycznego, wychowania, doskonalenia uzdolnień i sprawności, zachowania zdrowia człowieka, w tym w szczególności dzieci i młodzieży oraz krzewienia wiedzy i utrwalania zwyczajów w tym zakresie. Obecnie w szeregach Akademii z Podhala szkoli się około 200 młodych adeptów futbolu w przedziale wiekowym od 5. do 18. roku, którzy swoje treningi mogą obywać w komfortowych warunkach.

Jednym z wychowanków AP Wisła Czarny Dunajec jest Filip Baniowski (roczni 2007), który z powodzeniem występuje w zespole Wisły Kraków U-14 i przywdziewa koszulkę z białą gwiazdą na piersi.

 - Jako Prezes AP Wisła Czarny Dunajec jestem niezwykle dumny z tego, że nadal pozostaniemy w gronie Klubów Partnerskich Wisły Kraków i będziemy twarzą 13-krotnego mistrza Polski na Podhalu. Bardzo dziękuję za zaufanie Dyrektorowi Krzysztofowi Kołaczykowi oraz Koordynatorowi Sebastianowi Tłokowi, że chcą kontynuować współpracę z naszą Akademią. Dzięki dotychczasowej współpracy zyskaliśmy identyfikację z wiodącym klubem w Polsce oraz działalność opartą o wiślacką myśl szkoleniową. Słowa podziękowania chciałbym skierować również do ludzi z Zarządu AP Wisła Czarny Dunajec: wiceprezesa Jacka Hodorowicza, sekretarza Marcina Rafacza oraz Barbary i Stanisława Haberny – powiedział Prezes Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec, Andrzej Turaj.

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl