apwislaaad

Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec w zakończonych właśnie rozgrywkach I Ligi Podhalańskiej zdobyła tytuły mistrzowskie we wszystkich trzech kategoriach wiekowych , które grają systemem jednorundowym na Podhalu.

Pierwsi tej sztuki dokonali młodzicy, którzy w świetnym stylu wygrali 5 spotkań, 2 zremisowali i nie odnieśli żadnej porażki. 

- Piłka nożna jest nieprzewidywalna ale ja zawsze wierzę w swój zespół.Wynik nie był tu najważniejszy. Dysponuję szeroką kadrą zawodników,dlatego chciałem dać szanse na rozwój każdemu z nich. W akademii  mamy prosty cel: wyszkolić kreatywnych zawodników, którzy nie będą wybijali piłek do przodu i liczyli na łut szczęścia. Chcemy zdobywać bramki, grać ofensywnie czego dowodem jest zdobycie aż 19 bramek w grupie mistrzowskiej.Nie uważam się za wielkiego trenera, ale uważam ze mam świetnych zawodników i dobry sztab szkoleniowy, który odpowiednio się motywuje, za co im z tego miejsca bardzo dziękuje. Chciałem też podziękowaćzarządowi dla, którego wynik nie jest najważniejszy, a mi jako trenerowi pozwala to na spokojna prace. Każdemu życzę takiego sztabu trenerskiego oraz zarządu. Czekają nas teraz baraże i musimy podchodzić do nich z chłodna głowa. W ubiegłych latach tez przechodziłem podobną sytuację i za każdym razem celem była dobra gra w piłkę nożną - powiedział szkoleniowiec młodzików, MaksymilianSobula, który już trzeci raz z rzędu wygrywa te rozgrywki.

Również w kategorii trampkarza Akademia zdobywa trzeci tytuł z rzędu, tym razem zespół prowadzony przez debiutującego na Podhalu trenera Macieja Kokosze sięga po mistrzostwo wygrywając wszystkie mecze w lidze.

- Postawa drużyny w tych rozgrywkach z pewnością zasługuje na pochwałę. Wygraliśmy wszystkie dotychczasowe spotkania i zbudowaliśmy przy tym solidny zespół oparty na zawodnikach z rocznika 2006 i 2007. Z dużą pomocą zarządu akademii podczas okienka transferowego nasza kadrę wzmocniło kilku wartościowych graczy. Spora frekwencja na treningach, zaangażowanie,a także wewnętrzna rywalizacja to tylko kilka czynników,które miały wpływ na wynik. Najbliższy czas to długo wyczekiwane baraże o awans do ligi wojewódzkiej. Naszymi rywalami będą Sandecja Nowy Sącz i Limanovia Limanowa. Do tych spotkań oczywiście chcemy się jak najlepiej przygotować. Ogromne słowa uznania i podziękowania za wsparcia dla zarządu, trenerów ,sponsorów, rodziców i kibiców. - podkreślił opiekun trampkarzy 

Ostatni tytuł mistrzowski akademia osiąga w kategorii juniora młodszego , gdzie pierwszy raz w historii wystawia drużynę w pierwszej lidze podhalańskiej.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny w tych rozgrywkach. Udało nam się wygrać wszystkie mecze w lidze, grając przy tym efektowny i ofensywny futbol. Zawodnicy mieli tym trudniejsze zadanie, że praktycznie w tym samym składzie zostali zgłoszenie także do I ligi juniorów starszych i w związku z tym mecze rozgrywali co 2-3 dni. Tutaj także pokazali się z dobrej strony zajmując drugie miejsce po rundzie jesiennej, pomimo tego, że grali nawet przeciwko trzy lata starszym przeciwnikom. Łącznie w obu ligach w piętnastu meczach zdobyliśmy aż 100 bramek. W przyszłym tygodniu czeka nas kolejne wyzwanie. Zaczynamy baraże o ligę wojewódzką, gdzie naszymi przeciwnikami będą mistrzowie z innych podokręgów czyli Sandecja Nowy Sącz i Limanovia Limanowa. W tych meczach chcielibyśmy pokazać się z jak najlepszej strony zachowując nasz styl i model gry. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy nam pomogli i dalej pomagają w tej drodze: trenerom, zarządowi, sponsorom, rodzicom, kibicom na czele z panem Robertem Latawcem, a w szczególności samym zawodnikom, którzy włożyli dużo serca w codzienną pracę, nie raz przełamując różne przeciwności zdrowotne oraz losowe – skomentował trener Łukasz Pazurkiewicz.

mat.prasowy