YIP05231 DxO

Prezentujemy listę 8 zawodników, którzy wywodzą się z naszego regionu, bądź mają tutaj swoje korzenie, a na co dzień z powodzeniem rywalizują na szczeblu centralnym piłkarskich rozgrywek w naszym kraju. 

  1. David Stec, 26 lat, Pogoń Szczecin

Urodził się i wychował w Wiedniu. Mama pochodzi z Kościeliska, a tata z Lipnicy Małej. To właśnie na Orawie David spędzał jako dziecko wakacje.  W Austrii grał do 24 roku życia. W 2018 roku podpisał kontrakt  z Pogonią Szczecin i aktualnie jest jej podstawowym zawodnikiem. Gra na pozycji bocznego obrońcy.

Aktualna wartość rynkowa: 450 tys. Euro

  1. Filip Piszczek, 25 lat, Cracovia Kraków

325215 1545069492

Wychowanek Lubania Tylmanowa. Były zawodnik Lubania Maniowy. Zimą sezonu 2013/2014 został zawodnikiem Sandecji Nowy Sącz. Występował tam przez kolejne 4 lata z przerwą na wypożyczeniu w Popradzie Muszyna. 1 lipca 2018 roku związał się kontraktem z Cracovią Kraków. Zimę zeszłego sezonu spędził we włoskiej Serie B w klubie Trapani. Aktualnie ponownie przywdziewa barwy Cracovii, ale na ogół jest zmiennikiem.

Aktualna wartość rynkowa: 300 tys. Euro

  1. Bartłomiej Kasprzak, 27 lat, Sandecja Nowy Sącz

Kasprzak b

Kolejny zawodnik z Tylmanowej. To w Lubaniu stawiał pierwsze kroki. Stamtąd trafił najpierw do grup młodzieżowych Garbarni Kraków, a w 2012 roku został zawodnikiem Widzewa Łódź. 3 lata później trafił do Sandecji Nowy Sącz i tak jest do dzisiaj. Ma za sobą trudny czas spowodowany kontuzjami.

Aktualna wartość rynkowa: 75 tys. Euro

  1. Dominik Kościelniak, 25 lat, GKS Katowice

dmikikkoscielniak

Urodził się w Zakopanem. Pierwsze kroki stawiał w klubie z Lipnicy Małej. W wieku trampkarza został zawodnikiem Wisły Kraków. W 2104 roku wypożyczony został do Chrobrego Głogów. Kolejne sezony spędził w MKS Kluczbork, Elanie Toruń, a od tego sezonu jest zawodnikiem GKS Katowice.

Aktualna wartość rynkowa: brak danych

  1. Wiktor Żołądź, 19 lat, Sandecja Nowy Sącz

wzolad

Wychowanek Lubania Tylmanowa. Od kilku sezonów zawodnik Sandecji Nowy Sącz, w barwach której w tym sezonie zadebiutował na zapleczu ekstraklasy.

Aktualna wartość rynkowa: 25 tys. Euro  

  1. Thomas Pranica, 17 lat, Górnik II Zabrze

Thomas Pranica Pic medium

Urodził się w Stanach Zjednoczonych. Rodzinnie związany jest z Klikuszową. W 2018 roku został zawodnikiem Akademii Piłkarskiej Podhala. Po pół roku wrócił do Stanów, ale rok temu związał się umową z Górnikiem Zabrze. Po występach w grupach młodzieżowych tego klubu, aktualni jest zawodnikiem trzecioligowych rezerw. Jest też w szerokiej kadrze pierwszego zespołu.

Aktualna wartość rynkowa: brak danych

  1. Kais Al. Ani, 23 lata, Ślęza Wrocław

 kasi

Pochodzi z Nowego Targu. Wychował się w Szkółce Piłkarskiej Górale. W 2103 roku trafił do Hutnika Kraków, a następnie do Wisły Kraków, Podhala Nowy Targ, Lechii Tomaszów, Soły Oświęcim i Ślęzy Wrocław. W tym ostatnim klubie występuje aktualnie w rozgrywkach 3 ligi. W przeszłości był powoływany do młodzieżowej reprezentacji Iraku, skąd pochodzi jego tata.

Aktualna wartość rynkowa: 75 tys. Euro

  1. Mikołaj Styrczula, 18 lat, Hutnik Nowa Huta

 styczulasma

Wychowanek KS Zakopane, skąd trafił  -razem z bratem Maciejem – do Odry Opole. 1 lipca 2019 roku przeniósł się do Hutnika Nowa Huta. W tym sezonie podpisał profesjonalny kontrakt.  Wciąż czeka na debiut w II lidze. Występuje na przemian w drużynie z Centralnej Ligi Juniorów oraz drużynie rezerw.

Aktualna wartość rynkowa: brak danych