AntoniKulawiak

Wychowanek Akademii Piłkarskiej Perfekt Skills w Jabłonce , były zawodnik m.in Wiatru Ludźmierz Antoni Kulwiak podpisał zawodowy trzyletni kontrakt z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec.

– Na pewno jest to bardzo ważny dzień dla mnie, Zagłębie daje mi szansę na rozwój sportowy – mówi oficjalnej stronie Zagłębia 16-letni Kulawiak, który wcześniej był powoływany do reprezentacji Śląska U-15.

Antek uczy się w II klasie LO im. Bolesława Prusa w Sosnowcu. Aktualnie jest zawodnikiem drużyny z rocznika 2004, ale zdążył już zadebiutować w drugim zespole Zagłębia Sosnowiec.

 Pierwszy zespół to mój cel, ale zobaczymy później – dodaje Antek.

Do Akademii Zagłębia Sosnowiec, najlepszy w całym województwie śląskim według wielu fachowców piłkarz z rocznika 2005, trafił dzięki współpracy klubu z projektem skautingowym APMT Polska

– Antoni znakomicie zaprezentował się podczas towarzyskich spotkań w Holandii i Czechach, gdzie pojechał z grupą APMT Polska. W meczach z PSV Eindhoven i Spartą Praga potwierdził swój olbrzymi potencjał i jeszcze w drodze powrotnej z Pragi zaproponowaliśmy mu grę w Sosnowcu. Pamiętam też jak już w barwach Zagłębia zagrał w turnieju organizowanym z okazji stulecia czeskiego klubu Fastav Zlin i gospodarze z nieukrywanym zachwytem pytali skąd my go wzięliśmy, to jest drugi Lewandowski!? – powiedział Łukasz Girek – wiceprezes Akademii.

– To bardzo utalentowany zawodnik, najlepszy jakiego widziałem i miałem w Akademii. Jest szybki, sprawny, dobry technicznie. Ma fajne warunki fizyczne, duży potencjał i umiejętności, by zadebiutować w pierwszym zespole. Od niego tylko zależy, czy będzie grał na wysokim poziomie – uważa Jovan Ninković, jeden z trenerów Akademii Zagłębia.

Źródło: zaglebie.eu/własne

A tak Antek prezentowal się 6 lat temu.