mmkshokejjunmlodszy

Od wysokiej wygranej nad ŁKH Łódź udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski juniorów młodszych rozpoczęli hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ. Nowotarżanie wygrali 9:2 i tym samym potwierdzili miano jednego z głównych faworytów do końcowego triumfu.

Podopieczni Jacka Szopińskiego co prawda zaczęli spotkanie nie najlepiej bo od straty gola w 5 minucie, ale jeszcze w pierwszej tercji odrobili straty i to z nawiązką. Dwie wykorzystane liczebne przewagi przedzieliło trafienie w liczebnym... osłabieniu.

Kolejne dwie odsłony to już popis skuteczności młodych nowotarżan a jedną z pierwszoplanowych ról wiódł Oliver Valtonen, który trzy razy wpisał się na listę strzelców. To właśnie on został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem meczu w barwach Podhala.

We środę rywalem "Szarotek" będzie drużyna Polonii Bytom. Początek meczu o godzinie 12.

MMKS Podhale Nowy Targ – ŁKH Łódź 9:2 (3:1, 3:0, 3:1)

Bramki: 0:1 Moruha (Staniszewski, Laptinov) 5, 1:1 Valtonen (Maciaś, Michalski) 11, 2:1 Malasiński (Szlembarski, Trzebunia) 13, 3:1 Sarniak (Jarczyk, Szlembarski) 17, 4:1 Maciaś (Michalski) 22, 5:1 Jarczyk (Szlembarski, Sarniak) 24, 6:1 Valtonen (Długopolski) 32, 7:1 Valtonen (Maciaś) 43, 8:1 Luberda (Bury) 45, 9:1 Sulka (Leja, Worwa) 49, 9:2 Kasianczuk

Podhale: Klimowski (od 40 Zając)  – Szlembarski, Sarniak, Jarczyk, Malasiński, Trzebunia – Maciaś, Słowakiewicz, Długopolski, Michalski, Valtonen – Nykaza, Sulka, Pudzisz, Worwa – Sokół, Bury, Luberda, Rączka, Łojas.

Kary: 4-12 min.