mmkshokejjunmlodszy

Po efektownej wygranej na inaugurację Mistrzostw Polski juniorów młodszych nad ŁHK Łódź, w swoim drugim występie hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ ulegli 2:4 Polonii Bytom.

Od samego początku inicjatywa była po stronie Polonii, ale w pierwszej tercji zaporą nie do przebycia dla bytomian był w bramce Podhala Szymon Klimowski.

Kluczowy dla losów tego spotkania był początek drugiej tercji. W pierwszych jej 9 minutach nowotarżanie stracili trzy gole.

„Szarotki” przebudziły się w końcówce meczu. W odstępie niespełna trzech minut po golach Trzebunii i Sarniaka Podhalanie złapali kontakt. 17 sekund przed końcem grając 6 na 4 dali się jednak skontrować i Polonia piątym golem przypieczętowała zwycięstwo.

We czwartek Podhale zagra ostatnie grupowe spotkanie z MOSM Tychy i jeżeli chce walczyć o medale, musi to spotkanie wygrać.

Polonia Bytom - MMKS Podhale Nowy Targ 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)

Bramki: 1:0 Zając – Łukawski 22, 2:0 Pawlik 29, 3:0 Karasiński – Włodara 29, 3:1 Trzebunia – K. Malasiński 52, 3:2 Sarniak – K. Malasiński 54, 4:2 Wybiral – Kociszewski 60

MMKS Podhale: Klimowski – Szlembarski, Sarniak, Jarczyk, K. Malasiński, Trzebunia - Maciaś, Słowakiewicz, Długopolski, Michalski, Valtonen - Nykaza, Sulka, Leja, Pudzisz, Worwa – Bury, Sokół, Luberda, Łojas, Rączka