mpjmpodhale

Hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ  przegrali 2:5 półfinałowe spotkanie Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych rozgrywanych w Janowie. Pozostała więc im walka o brąz z przegranym z pary Sokoły Toruń - Polonia Bytom.

Pierwszą tercją „Szarotki” mimo sporej optycznej przewagi, przegrały 0:2. W 7 min Pisula tuż przed Klimowskim zmienił tor lotu krążka po strzale spod linii niebieskiej Orzechowskiego. W 13 min z kolei bytomianie wyprowadzili kontratak, sfinalizowany przez Dulębę. Podhale żadnej z kilku swoich sytuacji na gola zamienić nie potrafiło. Najlepszą okazję miał w 17 min Worwa, który przestrzelił jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem Niedźwiadków. Szczęścia zabrakło też Szlembarskiemu, po strzale którego krążek trafił w słupek.

Na początku drugiej odsłony nowotarżanie grając w podwójnym liczebnym osłabieniu stracili gola numer 3. Na listę strzelców wpisał się ponownie Pisula. Potem to Podhalanie dwukrotnie grali 5 na 4, ale – mimo kolejnych świetnych okazji -  nie zdołali pokonać Wyszyńskiego.  Żal szczególnie okazji Długopolskiego, który chybił z najbliższej odległości. Podczas kolejnej liczebnej przewagi „Szarotki” gola… straciły, a skarcił ich świetnie dysponowany Pisula. Wreszcie – 4 sekundy przed końcem drugiej odsłony – do bramki Niedźwiadkow trafił Valtonen, dając odrobinę nadziei, w to że jeszcze nie wszystko stracone.

W trzeciej tercji „Szarotki” rzuciły się w pościg. Wydawało się, że ich zapędy ostudzi kara Maciasia. A tym czasem błąd bytomian w wyprowadzeniu krążka spod własnej bramki wykorzystał w 46 min. Michalski. W kolejnych minutach Podhalnie mimo usilnych prób już nie zdołali sforosować sanockiej defensywy. Kolejny raz szczęścia zabrakło m.in Szlembarskiemu, który ostemplował poprzeczkę. 12 sekund przed syreną końcową sanoczanie -  strzałem do pustej bramki -  przypieczętowali piątym gole zwycięstwo i tym samym awans do finału.

Niedźwiadki Sanok – MMKS Podhale Nowy Targ 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Bramki: 1:0 Pisula (Orzechowski, Burczyk) 7, 2:0 Dulęba (Pisula) 13, 3:0 Pisula 25, 4:0 Pisula 38, 4:1 Valtonen (Michalski) 40, 4:2 Michalski (Jarczyk) 46, 5:2 60 Mazur II 60.

Podhale: Klimowski – Szlembarski, Sarniak, Jarczyk, Malasiński, Trzebunia – Maciaś, Słowakiewicz, Długopolski, Michalski, Valtonen – Nykaza, Sulka, Leja, Pudzisz, Worwa – Bury, Sokół, Luberda, Rączka, Łojas.

Kary: 20-14 min.